ua en ru

В.Янукович доручив С.Тігіпку спростити дозвільні процедури для підприємців

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович доручив віце-прем'єр-міністру Сергію Тігіпку попрацювати над спрощенням процедури отримання дозволів для підприємців.

Президент України Віктор Янукович доручив віце-прем'єр-міністру Сергію Тігіпку попрацювати над спрощенням процедури отримання дозволів для підприємців. Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

Президент наголосив на необхідності запровадити принцип "мовчазної згоди", щоб люди, перш за все - малі та середні підприємці, могли реалізувати свої бізнес-проекти.

"Принцип" мовчазної згоди "дає підприємцю можливість звернутися до відповідних органів, заповнити всі документи і через дванадцять днів, якщо держава не дала письмової відмови, почати роботу", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 лютого була опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" і набула чинності постанова Кабміну Ю.Тимошенко про деякі принципи застосування мовчазної згоди.

У постанові № 77 від 27 січня 2010 р. йдеться: "Установити, що у разі ненадання у визначений законом термін суб'єкту господарювання документа дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі суб'єкт господарювання має право здійснювати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру через 10 робочих днів з дня закінчення строку, встановленого для видачі документа дозвільного характеру або прийняття рішення про відмову в його видачі, на підставі копії опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття ".

Відзначимо, за даними Міжнародної фінансової корпорації (IFC), оприлюдненими наприкінці жовтня 2009 р., витрати українського бізнесу на перевірки контролюючих органів і отримання всіх дозволів у 2008 р. склали 8,2 млрд грн.

Разом з тим в рамках свого дослідження IFC відзначила певний прогрес у формуванні сприятливого інвестклімату в Україні. Так, тривалість отримання дозволів, необхідних для роботи компанії, в 2009 р. скоротилася до 54 днів у порівнянні з 60 днями в 2006 р. Крім того, в 2008 р. в порівнянні з 2006 р. кількість підприємств, що перевіряються контролюючими органами, скоротилася з 95% до 75% від їх загальної кількості.

В якості подальших заходів, необхідних для поліпшення інвестклімату в Україні, IFC називає введення добровільної стандартизації товарів і послуг замість обов'язкової сертифікації, а також впровадження принципу "мовчазної згоди" для реєстрації нових підприємств.