В.Янукович призначив членів рад НБУ та держбанків

Президент України Віктор Янукович підписав указ №545/2010 про призначення членів ради Національного банку України, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.

Президент України Віктор Янукович підписав указ №545/2010 про призначення членів ради Національного банку України, повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.

Відповідно до п.12 ч.1 ст.106 Конституції України та ст.10 закону України «Про Національний банк України» Президент постановив:

1. Призначити членами ради Національного банку України:

Ірину Акімову - першого заступника глави Адміністрації Президента України;

Павла Гайдуцького - радника Президента України;

Андрія Портнова - заступника глави Адміністрації Президента України - керівника Головного управління з питань судової реформи та судоустрою;

Віктора Федосова - завідувача кафедри фінансів Київського національного економічного університету ім.Вадима Гетьмана;

Валерія Хорошковського - голову Служби безпеки України;

Романа Шпека - радника Президента України.

2. Звільнити членів ради Національного банку України: А.Даниленка , М.Оніщука, В.Поляченка, П.Саблука, А.Федоренка, А.Яценюка.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

Указ Президента України від 28 лютого 2005 р. №384 «Про членів ради Національного банку України»;

Указ Президента України від 25 вересня 2006 р. №782 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 28 лютого 2005 р. № 384»;

Указ Президента України від 16 травня 2008 р. №448 «Про внесення змін до Указу Президента України від 28 лютого 2005 р. №384».

Також В.Янукович призначив членів наглядових рад державних фінустанов - Ощадбанку та Укрексімбанку. Так, відповідно до ст.7 закону України «Про банки і банківську діяльність» Президент постановив призначити членами наглядових рад ВАТ «Державний ощадний банк України» та ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» згаданих І.Акімову, П.Гайдуцького, А.Портнова, В.Федосова, В.Хорошковського, а також припинити повноваження членів наглядових рад держбанків, призначених указом Президента України від 1 березня 2005 р. №390 «Про членів наглядових рад ВАТ «Державний ощадний банк України» та ВАТ «Державний експортно-імпортний банк України» (з наступними змінами).

Відзначимо, напередодні з'явилась інформація, що, відповідно до рекомендацій МВФ до "Закону про НБУ" уряд вніс зміни та посилив незалежність НБУ. Про це йдеться в проекті листа уряду України до директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Строс-Кана. Зокрема, уряд вніс зміни: визначення цінової стабільності як основної цілі НБУ, фінансової стабільності як другорядної цілі; реформування ради НБУ у наглядовий орган, до складу якого входять люди, які відповідають суворим та однаковим критеріям, унеможливлюючі конфлікт інтересів; скорочення правління і фокусування його роботи на ключових рішеннях проведення політики; забезпечення підгрунть автономності прийняття рішень щодо проведення політики й операційної діяльності, включаючи більшу прозорість і підзвітність; сприяння посиленню особистої автономності фахівців НБУ і посилення гарантій цілісності, включаючи шляхом заборони особам із політичним та відповідними бізнес-зв'язками бути членами правління чи ради НБУ.

Нагадаємо, рада НБУ складається з 14 членів (7 з них призначаються Президентом України, 7 - Верховною Радою України). Рада НБУ контролює діяльність регулятора з боку різних гілок влади. Рішення ради носять рекомендаційний характер і не є обов'язковими для виконання правлінням НБУ. В даний час раду НБУ очолює Петро Порошенко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся