ua en ru

В.Янукович: ЧФ РФ може залишитися в Криму після 2017 р.

Автор: RBC.UA
Віктор Янукович не виключає, що Чорноморський флот Росії в Криму залишиться в Севастополі після 2017 р. Про це кандидат у Президенти України заявив в інтерв'ю програмі "Вести недели" (телеканал "Росія").

Віктор Янукович не виключає, що Чорноморський флот Росії в Криму залишиться в Севастополі після 2017 р. Про це кандидат у Президенти України заявив в інтерв'ю програмі "Вести недели" (телеканал "Росія").

В.Янукович відзначив, що це питання "буде розглядатися в пакеті з іншими питаннями безпеки". "Я думаю, що ініціатива президента Росії Дмитра Медведєва (з питань безпеки), вона прийнятна для України", - підкреслив лідер Партії регіонів, додавши, що це питання буде вирішуватися не на шкоду Росії і в інтересах України.

Згідно з міждержавною угодою, ЧФ РФ у Севастополі має залишити свої бази не пізніше кінця 2017 р.

Нагадаємо, 9 лютого ц.р. до Конституційного суду України (КСУ) надійшло подання діючого Президента України Віктора Ющенка щодо порядку розміщення іноземних військових баз на території України. Зокрема, щодо офіційного тлумачення положень пункту 14 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України (Використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України) в системному зв'язку з частиною сьомою статті 17 Конституції України (На території України не допускається розташування іноземних військових баз).

4 лютого ц.р. В.Ющенко затвердив річну національну програмі на 2010 р. з підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору, згідно з якою доручив в 2010 р. вжити заходів для започаткування переговорів з Російською Федерацією щодо визначення механізму виведення Чорноморського флоту РФ з території України у строки, передбачені угодою між Україною і Росією про статус та умови перебування ЧФ РФ на території України.

Відзначимо, що згідно з річною національною програмою на 2009 р. з підготовки України до отримання членства в Організації Північноатлантичного договору, Україна зобов'язалась ще минулого року вжити заходи для початку переговорів з Росією про визначення механізму виведення ЧФ РФ з території України в передбачені відповідною україно-російською угодою терміни.

У вересні 2009 р. МЗС України запропонувало РФ почати консультації щодо процедури виведення російського Чорноморського флоту, але конструктивної відповіді не отримало. За даними МЗС, на той момент з початку 2009 р. українська сторона направила РФ 14 нот протесту у зв'язку з порушеннями Чорноморським флотом РФ українського законодавства. Зокрема, 17 серпня 2009 р. Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту Росії у зв'язку з забрудненням Чорноморським флотом РФ акваторії Севастопольської бухти. Крім того, Україна поки безуспішно намагається повернути в свою власність навігаційно-гідрографічне майно, яке незаконно використовується ЧФ РФ, - російська сторона відмовляється виконувати рішення українських судів і неодноразово не пускала українських судових виконавців на орендну територію.

Нагадаємо, відносини України і Росії загострилися в серпні 2008 р., коли у військових операціях проти Грузії брали участь військові кораблі Чорноморського флоту Росії, що базуються в Севастополі. Тоді В.Ющенко своїм указом зобов'язав ЧФ РФ за 72 години попереджати українську владу про перетин кордону України російськими військовими суднами і літаками.

Згідно з міжурядовими угодами, які були підписані в 1997 р., Росія орендує частину території Севастополя для розміщення головної бази Чорноморського флоту, списуючи щорічно 97,75 млн дол. з суми державного боргу України перед РФ.