ru ua

В.Янукович: Бюджет "Нафтогазу" за підсумками 2010 р. буде бездефіцитним

Автор: RBC.UA
Бюджет НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2010 р. буде бездефіцитним. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Бюджет НАК "Нафтогаз України" за підсумками 2010 р. буде бездефіцитним. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми врятуємо НАК "Нафтогаз України. І баланс "Нафтогазу" буде збалансований до кінця року на 100%", - сказав він. Глава держави нагадав, що в минулому році борги НАК перевищили 70 млрд грн, а доходи склали 100 млрд грн.

"Якби ціна на газ залишилася на рівні 330 доларів, то дефіцит склав би 40 млрд грн", - сказав В.Янукович. Глава держави відзначив, що переговори з Російською Федерацією були тривалими і дуже складними. «Якби не був підписаний минулий газовий контракт на 10 років, то було б набагато простіше вести переговори. Росіяни, безумовно, відстоювали свої власні інтереси. І ми не могли піти на те, щоб віддати ГТС, ми не збиралися цього робити, і ніколи б цього не було, як деякі політики заявляли", - сказав він.

В.Янукович завив, що Україна пропонує модернізацію своєї газотранспортної системи як альтернативу будівництву "Південного потоку". "І ми це (модернізацію ГТС) пропонуємо як альтернативу "Південному потоку", тому що "Північний потік" вже не зупинити, він будується", - сказав В.Янукович.

За його словами, модернізація ГТС включає три етапи: будівництво газопроводу "Богородчани - Ужгород", установка нового устаткування і будівництво нової труби поряд з існуючою. В.Янукович відзначив, що газопровід "Богородчани - Ужгород" дозволить збільшити прокачування газу на 10 млрд куб. м, а установка нового устаткування - на 20-25 млрд куб.м. Президент нагадав, що в даний час ГТС здатна прокачувати близько 120 млрд куб. м природного газу.

У свою чергу ЄС готовий продовжувати роботу з модернізації української ГТС, заявив сьогодні європейський комісар Штефан Фюле. Він зазначив, що в ході зустрічі з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенко він отримав вичерпну інформацію щодо вчорашніх газових домовленостей.

Варто відзначити, що з контрактів між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" вилучений пункти щодо штрафних санкцій. Відповідна домовленість була досягнута 21 квітня 2010 р. під час робочого візиту Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва до України, в ході якого "Нафтогаз України" і "Газпром" підписали додаткові угоди до довгострокових контрактів купівлі-продажу і транзиту природного газу, повідомила прес-служба НАК.

Згідно з підписаними угодами, з 1 квітня 2010 р. ціна імпортованого природного газу для "Нафтогазу України" зменшиться на 100 дол. на 1 тис. куб. м. Таким чином, протягом терміну дії вказаних контрактів НАК додатково отримає близько 39 млрд дол. Відповідно до досягнутих домовленостей ВАТ "Газпром" платитиме 80% вартостей транзиту газу до 6 числа наступного місяця, а 20% - до 20 числа наступного місяця. Це дозволить "Нафтогазу України" оптимізувати процес розрахунків за імпортований природний газ і відмовитися від залучення короткострокових кредитів, відзначила прес-служба компанії.

Нагадаємо, двома днями раніше Кабінет міністрів України схвалив Декларацію цілей і завдань бюджету на 2011 р. (Бюджетну декларацію). Згідно з документом, граничний розмір дефіциту бюджету повинен скласти не більше 4,5% прогнозованого річного об'єму валового внутрішнього продукту.

Бюджетною декларацією також передбачене збалансування фінансових планів НАК "Нафтогаз України" без залучення бюджетних коштів, державних цінних паперів, надання розстрочок і відстрочень в сплаті податкових зобов'язань.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів планує скоротити дефіцит держбюджету на 2010 р. до 6% і відмовитися від бюджетних дотацій "Нафтогазу".