В Україні о 20:00 завершилося голосування на президентських виборах

В Україні о 20:00 завершилося голосування на президентських виборах.

 В Україні о 20:00 завершилося голосування на президентських виборах.

За посаду Президента змагаються 18 кандидатів - голова Партії регіонів Віктор Янукович, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, діючий президент країни Віктор Ющенко, бізнесмен Сергій Тігіпко, лідер соціалістів Олександр Мороз, спікер Верховної Ради Володимир Литвин, адвокат Олег Рябоконь, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко, колишній спікер парламенту Арсеній Яценюк, керівник Компартії Петро Симоненко, депутат Інна Богословська, голова націоналістичної партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок, керівник Української народної партії Юрій Костенко, лідер громадського руху "Народна армія порятунку" Олександр Пабат, голова Партії вільних демократів Михайло Бродський, голова Народно-демократичної партії Людмила Супрун, мер Ужгорода Сергій Ратушняк і підприємець Василь Противсіх.

У рамках підготовки проведення виборів ЦВК затвердила 225 територіальних виборчих округів на території України та 1 за її межами. Найбільшу кількість округів створено в Донецькій обл. (22), Дніпропетровській і Харківській обл. (по 17), Луганській і Львівській обл. (по 12), Одеській (11), в Києві і Криму (по 10), Севастополі (2). У роботі виборчих комісій беруть участь 7,4 тис. чоловік від всіх кандидатів у Президенти.

 
В Україні сьогодні о 8:00 відкрилися 33,677 тис. виборчих дільниць для голосування на виборах Президента. З них 32,079 тис. - звичайні дільниці. Крім того, створено 1485 спеціальних дільниць, з яких 1200 перебувають у стаціонарних лікувальних закладах, 213 - в установах кримінально-виконавчої системи, 70 - на суднах у плаванні під державним прапором України, 2 - у військовій частині і на полярній станції. У 76 країнах відкрито 113 дільниць для виборів Президента, у тому числі п'ять у Росії.
За інформацією ЦВК, попередня кількість виборців по Україні становить 36 млн 881 тис. 300 чол.

ЦВК повинна встановити результати голосування в день виборів і скласти відповідний протокол до 27 січня 2010 р. включно, після чого офіційно оприлюднити їх.
У випадку, якщо перший тур не виявить переможця, ЦВК оголосить дату проведення другого туру. Очікується, що другий тур відбудеться 7 лютого.

В цілому для спостереження за ходом виборів Президента України 17 січня запрошено близько 3 тис. 200 міжнародних спостерігачів.
Патрулювання в день президентських виборів будуть вести близько 300 тис. міліціонерів
Вибори Президента в 2010 р. вперше проходять з використанням електронного реєстру виборців, за допомогою якого можна легко дізнатися, скільки разів і де проголосував той чи інший громадянин.

Нагадаємо, порядок виборів Президента закріплений ст.103 Конституції України. Вибори Президента України здійснюються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. В Україні Президент обирається на 5 років.
Президентом може бути обраний громадянин України, який на день проведення виборів досяг віку 35 років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна і та ж особа не може бути Президентом України більше двох термінів поспіль.
Вперше вибори Президента України відбулися 1 грудня 1991 р., під час яких було на конституційній основі шляхом прямих виборів обрано Леоніда Кравчука. У 1994 р. був обраний, а в 1999 р. переобраний Президентом України Леонід Кучма. 26 грудня 2004 р. Президентом України був обраний Віктор Ющенко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся