В Україні проходить другий тур виборів Президента

В Україні сьогодні проходить другий тур виборів Президента. З 18 претендентів, що брали участь в голосуванні 17 січня, у фінал виборчої гонки вийшли Віктор Янукович і Юлія Тимошенко.

В Україні сьогодні проходить другий тур виборів Президента. З 18 претендентів, що брали участь в голосуванні 17 січня, у фінал виборчої гонки вийшли Віктор Янукович і Юлія Тимошенко.

Виборчі дільниці відкрились о 08:00 за місцевим часом і працюватимуть до 20:00. Кількість виборчих дільниць досягає 33,5 тис. Проголосувати можуть 36,6 млн українських громадян. З метою сприяння громадянам у реалізації конституційного права в день другого туру виборів Президента України Міністерством внутрішніх справ організовано роботу паспортних столів за посиленим варіантом несення служби. Так, 7 лютого відповідні підрозділи МВС України працюватимуть з 08:00 до 20:00.  Також у Державному департаменті в справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб налагоджено роботу телефонів "гарячої лінії". Київська міліція також переведена на режим посиленого несення служби. Близько півтори тисячі співробітників міліції забезпечують охорону адміністративних будівель.

Голосування в другому турі виборів Президента України проходить на 29 закордонних дільницях. Першою відкрилася закордонна виборча дільниця в Австралії, а потім почалося голосування у Владивостоку, Сеулі (Корея), Токіо (Японія), Китаї, Сінгапурі, Малайзії, Таїланді, В'єтнамі. Таку інформацію надає прес-служба МЗС України станом на час відкриття виборчих дільниць в Україні (8:00 за київським часом). Ситуація на закордонних виборчих дільницях спокійна, надзвичайних ситуацій не виникає. Робота комісій проходить відповідно до виборчого законодавства України.

Центральна виборча комісія України ухвалила в ході ранкового засіданні рішення щодо роз'яснення питань організації роботи дільничних виборчих комісій під час роботи в день виборів. Про це журналістам заявив член ЦВК Михайло Охендовський, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, крім роз'яснень, комісія також ухвалила рішення про транспортування документів ДВК до ОВК. «Необхідність прийняття таких роз'яснень була викликана тим, що, зокрема, окремі члени ДВК помилково вважають, що оскільки згідно із законом голосування за межами приміщення для голосування мають організовувати не менше трьох членів комісій - представників від різних кандидатів в Президенти, а у нас є представники лише від двох кандидатів в Президенти, то голосування за межами приміщення для голосування практично заборонено. І такі члени комісії відмовлялися взагалі організовувати голосування за межами приміщення для голосування. Тому, ЦВК сьогодні роз'яснила, що по-перше, враховуючи, що до складу ДВК, виборчих дільниць включені кандидатури лише від двох кандидатів на пост Президента України, голосування виборців за межами приміщення для голосування кожною переносною виборчою скринькою організовують не менше як два члени ДВК, визначені самою виборчою комісією. І вони повинні бути обов'язково представниками від двох різних кандидатів на пост Президента», - зазначив він.

М.Охендовський додав, що кількість членів ДВК для організації голосування вдома, визначається з обов'язковим дотриманням рівного представництва кандидатів на пост Президента України при такому голосуванні. Він також додав, що це рішення комісії буде доведене до відома ОВК невідкладно шляхом розіслання ЦВК телеграм. За його словами, ЦВК роз'яснила, що транспортування документів з ДВК в ОВК має здійснювати голова ДВК і два члени ДВК, які представляють різних кандидатів в Президенти.

Відзначимо, що процес підбиття підсумків повинен завершитися протягом 10 днів, до 17 лютого. Новий глава держави вступить на посаду протягом місяця після оголошення результатів голосування. Вибори не відбудуться тільки в тому випадку, якщо за обох кандидатів проголосує рівна кількість громадян.

Нагадаємо, що перший тур виборів відбувся 17 січня. За підсумками його, лідер Партії регіонів Віктор Янукович набрав 35,32% голосів, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко - 25,05%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся