ua en ru

В Україні підтверджено 494 випадки захворювання на грип A (H1N1), з них 213 у померлих

Автор: RBC.UA
В Україні лабораторно підтверджено 494 випадки захворювання на грип A (H1N1), з них 213 - у померлих. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції головний державний санітарний лікар Олександр Біловол, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні лабораторно підтверджено 494 випадки захворювання на грип A (H1N1), з них 213 - у померлих. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції головний державний санітарний лікар Олександр Біловол, передає кореспондент РБК-Україна.

Також він повідомив, що на сьогодні в Україні на сезонний грип та ГРВІ хворіє близько 600 тис. осіб. Він зазначив, що епідеміологічний поріг захворюваності перевищений у АР Крим, Вінницькій, Волинській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Черкаській обл. та м. Севастополі. У м. Києві відзначається наближення до епідеміологічного порогу. "Те, що на сьогодні задіяні східні і центральні регіони - це говорить про продовження першої хвилі, яка відбувалася у західних регіонах. Це не друга хвиля грипу", - зазначив О.Біловол.
Він наголосив, що Мінохорони здоров'я України прогнозує другу хвилю захворюваності на грип/ГРВІ в Україні на початку - середині січня. За його словами, на сьогодні в Україні припинили роботу 2789 загальноосвітніх шкіл, 205 дитячих дошкільних закладів, 28 ПТУ, 43 вищих навчальних заклади.
Нагадаємо, в Україні станом на 16 грудня від початку епідемії грипу/ГРВІ загинули 513 людей. За даними Міністерства охорони здоров'я, всього в країні відмічено 2 млн 802 тис. 679 випадків захворювання.

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що на сході України починається друга хвиля грипу, у зв'язку з чим ведеться підготовка до другої хвилі епідемії грипу, практично у всі обласні, міські і районні лікарні закуплені апарати штучної вентиляції легенів. Прем'єр-міністр запевнила, що модернізація, яка почалася в лікарнях, буде продовжена. Вона також завіряла, що кошти на виплату зарплат і премій лікарям за наднормову роботу під час епідемії грипу переведені в кожну область.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) готова надати Україні обмежену кількість вакцин від грипу A(H1N1) як гуманітарну допомогу, яка забезпечить 10% населення. Як раніше заявляв керівник бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич, на сьогодні створений фонд вакцин ВООЗ, з якого поставляються вакцини в країни, які не мають власного виробництва. У фонді планується сконцентрувати близько 200 млн доз вакцин різних виробників. Шість виробників вже підтвердили згоду надати до фонду свої вакцини. Надаватимуть їх і країни-донори. Останні віддаватимуть 10% вакцин, які вони купують на власні потреби. Перші постачання в Україні ВООЗ готова почати в грудні поточного року за умови узгодження всіх питань з урядом країни. Наступні транші триватимуть протягом року. І.Поканевич відзначив, що йде спільна робота профільного міністерства з ВООЗ щодо плану розподілу вакцин. Також він повідомив, що ВООЗ рекомендує Україні брати на себе відповідальність за можливі побічні наслідки під час вакцинації від грипу А, вакциною, поставленою ВООЗ. "Ризик від захворювання (летального результату) набагато вищий, ніж ризик від вакцинації. Держава повинна визначити для себе, що важливіше, і узяти цю відповідальність на себе", - відзначив І.Поканевич.

Як повідомлялось, 16 грудня ц.р. Верховна Рада України виділила на боротьбу з епідемією грипу 608 млн грн.

9 грудня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов у зв'язку із зростанням в східній частині країни кількості захворювань грипом і з погіршенням епідеміологічної ситуації дав доручення місцевим адміністраціям, Міністерству охорони здоров'я і головним санітарним лікарям областей провести засідання надзвичайних протиепідемічних комісій і посилити профілактичні і санітарні заходи.

Раніше Мінохорони здоров'я прогнозувало, що друга хвиля епідемії грипу може початися в січні 2010 р., а третя - приблизно на початку весни. Наступна хвиля захворювання очікується агресивніше, а вплив пандемії буде вищий, ніж під час першої. З метою профілактики грипу при Кабміні була створена наукова комісія з питань вакцинації, яка займається питаннями стратегії після забезпечення вакцинації проти особливо небезпечних хвороб.

30 жовтня 2009 р. Міністерство охорони здоров'я України оголосило епідемію грипу в Україні. У зв'язку з цим у ряді регіонів був введений карантин.