В США суд заморозив рахунок Центрального банку Аргентини

У Нью-Йорку за рішенням суду частково заморожений рахунок Центрального банку Аргентини, заявив міністр економіки цієї латиноамериканської країни Амадо Буду.

У Нью-Йорку за рішенням суду частково заморожений рахунок Центрального банку Аргентини, заявив міністр економіки цієї латиноамериканської країни Амадо Буду.

Заборона була накладена на використання 1,7 млн дол. на рахунках аргентинського уряду, проте надалі ця сума може бути збільшена до 15 млн дол., передає Associated Press.

Як відзначає А.Буду, дане рішення, швидше за все, було ухвалене під натиском кредиторів, які вимагають від Буенос-Айреса виплати 20 млн дол. боргу та 9 млн дол. відсотків по ньому.

У 2001 р. у Аргентині був оголошений дефолт, який торкнувся тільки приватних іноземних кредиторів. У 2005 р. країна оголосила про реструктуризацію боргу приватним кредиторам, більшість з яких погодилися отримати 30% з кожного долара, який їм належав. Проте чверть з них відкинули такі умови і почали судові процеси в США і Європі проти Аргентини.

Часткове заморожування рахунків Центробанку Аргентини - не єдиний скандал, пов'язаний з цією установою. 8 січня 2010 р. президент країни Крістіна Фернандес де Кіршнер відправила у відставку главу Центробанку Мартіна Редрадо, проте останній за рішенням суду був відновлений на посаді. Приводом для гострого протистояння між президентом і главою Центрального банку послужила відмова останнього виділити з державного резерву Аргентини майже 6,6 млрд дол. на виплату зовнішнього боргу країни в 2010 р.

К.Фернандес де Кіршнер планувала створити фонд по виплаті боргу, розмір якого повинен був скласти 48 млрд дол. Більшу частину грошей влада країни планувала узяти з резервів Центробанку. За словами М.Редрадо, він сам не може ухвалити рішення про виділення засобів, на це потрібна воля парламенту країни (конгресу), перша сесія якого повинна відбутися в березні 2010 р.

У результаті суд не тільки відновив М.Редрадо на посаді, але і наклав заборону на використання золотовалютних резервів країни до тих пір, поки це питання не буде винесено на обговорення в обох палатах парламенту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся