У Сомалі жінку публічно забили камінням

Четвер 19 листопада 2009 10:23
Автор: RBC.UA
У Сомалі 20-річну жінку, яку запідозрили у зраді чоловікові, забили на смерть камінням на очах у двох сотень людей, повідомляє ВВС.

У Сомалі 20-річну жінку, яку запідозрили у зраді чоловікові, забили на смерть камінням на очах у двох сотень людей, повідомляє ВВС.

За наявною інформацією, страта відбулася в невеликому селі, розташованому в 400 км на північному заході від столиці країни Магадішо. Перед натовпом місцевих жителів жінку вкопали до пояса в землю і закидали камінням.

До такого покарання вона була засуджена суддею, що працює на угрупування ісламізму "Аль-Шабаб".

За словами судді шейха Ібрагіма Абдірахман, сомалійка, яка на моменту винесення вироку вже розлучилася зі своїм чоловіком, звинувачувалася у позашлюбних зв'язках з неодруженим 29-річним чоловіком. Її коханцю присудили 100 ударів батогом. Він додав, що в жінки з'явилася на світ мертва дитина, після чого її визнали винною у порушенні моральних засад.

Цей випадок - далеко не поодинокий для Сомалі. За останній рік були проведені ще, як мінімум, три публічні страти такого роду. 23 червня Шаріатський суд Сомалі ухвалив суворий вирок відносно чотирьох чоловіків, викритих у крадіжці стільникових телефонів. Обвинуваченим відрубали по одній руці і нозі.

Контролюючі південь Сомалі озброєні групи встановили на своїй території консервативний Шаріатський суд. До останнього часу суворі покарання - відрубування кінцівок, бичування або страта - виносилися і виконувалися в порту Кісмайо (центр сомалійської провінції Нижня Джубба), однак у столиці подібне було рідкістю.

«Аль-Шабіб» (в перекладі на українську - «молодь») зараз має повний контроль над містом. На даний момент «Аль-Шабіб» бореться за владу в Сомалі. Терор є основним політичним аргументом угруповання. За деякими даними «Аль-Шабіб» є войовничим крилом «Аль-Кайєди».

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся