ua en ru

В.Слаута: В Україні необхідно пересіяти 25-30% озимини

Автор: RBC.UA
В Україні необхідно буде пересіяти 25-30% озимини. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні необхідно буде пересіяти 25-30% озимини. Про це на брифінгу заявив віце-прем'єр з питань АПК Віктор Слаута, передає кореспондент РБК-Україна.

В.Слаута в загибелі посівів озимини і пшениці звинувачує несприятливий вплив погодних умов. "Ситуація в кожній області не дуже сприятлива. Крим з Херсоном вже близько 100 тис. га посіяли яровою пшеницею і в 12 регіонах йде підживлення озимини селітрою, мінеральними добривами. Навіть Закарпаття вже приступило до цього. 87% з 10 млн га озимини, в т.ч. і 1,5 млн га рапсу - в задовільному стані", - повідомив В.Слаута.

Він додав, що 211 тис. га озимини пропало, а 1 млн 100 га знаходиться під льодом. Він нагадав, що озимі культури можуть пробути під льодом до 60 днів. Зокрема, за його словами, в Полтавській обл. знаходяться під льодом 69% озимини, а в Харківській - 30 тис. га з 500 тис. га озимини вже пропало і 110 тис. га знаходяться в незадовільному стані. Для ознайомлення з ситуацією, що склалася, в 8 регіонів України виїхали фахівці.

Для проведення весняно-польових робіт необхідно 24 млрд грн, з яких 11,7 млрд грн у уряду є, а інша частина потрібної суми буде залучена за рахунок кредитів, відзначив В.Слаута. "Я боюся одного - підвищення цін на пальне", - підсумував він.

За словами директора компанії «ПроАгро» Миколи Верницького, українські аграрії знайдуть кошти для весняної посівної. «Минулого року аграрії самофінансувалися, що, даруйте, дозволило виростити до 50 млн т зерна. Тому говорити, що у тебе немає грошей, це не логічно, порахуйте об'єм грошей, який обертається в об'ємі зерна, - це дуже багато», - вважає експерт.

На думку М.Верницького, пересівання озимих культур не перевищуватиме норму, проте аграріям знадобляться додаткові кошти в закупівлі аміачної селітри для зміцнення рослин, що ослабли. «Зима була холодна, посіви не постраждали, але вони ослаблені тривалим морозним періодом. Потрібна підживлення аміачною селітрою, а вона подорожчала, і це може бути локальною проблемою», - вважає експерт.

Нагадаємо, 25 лютого ц.р. начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру МНС України Тетяна Адаменко заявляла, що зимова погода сприятлива для озимих культур. Проте, за прогнозами Т.Адаменко, близько 13% посівних площ (1 млн. га) можуть опинитися у поганому стані через появу кірки льоду, зростанням грибкових захворювань і підтоплення деяких територій. Для порівняння, в 2009 р. цей показник складав 5%. Втім, за її словами, більшість посівів повинні бути у хорошому стані.