ru ua

У штаті Вірджинія 11 сомалійських піратів предстануть перед судом

Автор: RBC.UA
У США перед судом в штаті Вірджинія предстануть 11 сомалійських  піратів, які брали участь в нападі на два американські військові кораблі, - USS Nicholas і USS Ashland біля берегів Африки. Всім їм пред'явлено звинувачення в піратстві, передає Associated Press.

У США перед судом в штаті Вірджинія предстануть 11 сомалійських піратів, які брали участь в нападі на два американські військові кораблі, - USS Nicholas і USS Ashland біля берегів Африки. Всім їм пред'явлено звинувачення в піратстві, передає Associated Press.

За рішенням судді, до початку слухань, які призначені на 28 квітня, обвинувачені будуть під вартою. Пізніше їм будуть призначені адвокати.

Кількома днями раніше були схоплені шестеро піратів, які помилково намагалися захопити французький військовий корабель La Somme біля берегів Сомалі, прийнявши його за цивільне судно. Зловмисники кілька разів вистрілили в судно, але в ціль не попали. Екіпаж корабля у відповідь зробив три попереджувальні постріли, а потім почав гонитву за піратами. Тепер піратів також чекає судовий розгляд.

Нагадаємо, у Сомалі відсутня централізована влада, і країна фактично поділена на кілька областей, якими правлять кримінальні клани. На цьому фоні в останні роки в країні почало процвітати піратство як єдиний високодохідний бізнес, і кількість нападів на судна почала обчислюватися не десятками, а сотнями.

Сомалійське піратство стало серйозною міжнародною проблемою, про яку заговорили лідери найкрупніших держав. Проте поки справитися з нею вдається далеко не повністю, не дивлячись на присутність в регіоні військових кораблів НАТО і дозвіл переслідувати піратів на морі і суші.