ua en ru

В.Путін вимагає не зволікати зі створенням російсько-української атомної компанії

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вимагає не зволікати зі створенням російсько-української атомної компанії. Про це він заявив на сьогоднішній зустрічі з керівником Державної корпорації «Росатом» Сергієм Кірієнко, вислухавши його доповідь, передає РБК.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін вимагає не зволікати зі створенням російсько-української атомної компанії. Про це він заявив на сьогоднішній зустрічі з керівником Державної корпорації «Росатом» Сергієм Кірієнко, вислухавши його доповідь, передає РБК.

"Важливо, щоб щодо термінів нічого не затягувалося, щоб одне рішення витікало з іншого, і ця робота йшла без мешкання", - сказав В.Путін.

У свою чергу С.Кірієнко повідомив про створення робочих груп з українськими атомниками. Він відзначив: "Ми виходимо з логіки, яку ви задали в розмові з президентом України, - що це рівноправна співпраця. Вона, звичайно, ринкова, взаємовигідна. Ми виходимо з логіки рівних інтересів, рівних можливостей і рівноправ'я партнерів".

Нагадаємо, 30 квітня ц.р. В.Путін заявив за підсумками російсько-українських переговорів в Сочі, що Росія і Україна мають намір створити крупний атомний холдинг і об'єднати в ньому підприємства атомного машинобудування, паливного циклу і атомної генерації. Він уточнив, що російська сторона вітає участь України в масштабній програмі розвитку російської атомної енергетики. Крім того, сторони готують спільний вихід на ринки третіх країн.

Також С.Кірієнко повідомив в той день, що у разі укладення 25-річного контракту на постачання ядерного палива РФ готова надати Україні знижку "істотно вищу за 1 млрд дол.".

Він підкреслив, що чим більший термін контракту, тим більші преференції і пільги Росія готова надати Україні. Він також повідомив, що російська сторона не бачить сенсу укладати короткострокові контракти з постачання ядерного палива, і зараз розглядає можливість укладення з Україною контракту на термін від 15 до 25 років.

С.Кірієнко також заявив, що РФ і Україна можуть створити спільне підприємство на базі "Атоменергомашу" і "Турбоатому", не виключено створення СП за схемою 50 на 50. За словами С.Кірієнко, в Україні є ще 5-6 підприємств, які вже активно задіяні в російсько-українській атомній співпраці. "А якщо буде спільна програма, то вони будуть ще серйозніше задіяні і в будівництві АЕС в Україні, і в проектах на російській території", - сказав він.