ua en ru

З 16 січня агітація кандидатів на пост Президента поза законом

Автор: RBC.UA
Опівночі з 15 по 16 січня набуває чинності заборона на передвиборчу агітацію. Вільний день напередодні виборів дається виборцям для того, щоб добре обміркувати, за кого віддати свій голос.

Опівночі з 15 по 16 січня набуває чинності заборона на передвиборчу агітацію. Вільний день напередодні виборів дається виборцям для того, щоб добре обміркувати, за кого віддати свій голос.

Відповідно до закону "Про вибори президента України", передвиборна агітація завершується в останню п'ятницю перед днем виборів. Таким чином, після півночі повинна бути знята вся зовнішня реклама на всій території країни, припинена трансляція агітаційних матеріалів на радіо і телебаченні, а також заборонено її розміщення в друкованих ЗМІ, і розповсюдження будь-якої рекламної продукції.

У разі проведення повторного голосування вести передвиборчу агітацію дозволяється з наступного дня після того, як Центральна виборча комісія призначить день такого голосування.

Разом з тим, до передвиборчої агітації не відносяться офіційні повідомлення в період виборчого процесу (без коментарів, які можуть носити агітаційний характер, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій) про дії кандидатів на пост Президента України, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією України або законами України.

Агітація за чи проти кандидата у Президенти у переддень чи день виборів є порушенням закону і тягне за собою адміністративну відповідальність. Органи, які здійснюють контроль за дотриманням виборчого законодавства (ЦВК, Міністерство юстиції, прокуратура тощо) матимуть усі підстави для притягнення осіб, винних у протиправній передвиборній агітації, до відповідальності.

Раніше, а саме 2 січня, припинилося поширення інформації про результати опитувань думки громадян щодо кандидатів на пост Президента України.

Нагадаємо, вибори Президента України пройдуть 17 січня. На пост глави України балотуються 18 кандидатів. У рамках підготовки проведення виборів Президента України ЦВК затвердила 225 територіальних виборчих округів на території України та 1 за її межами. Найбільша кількість округів створена в Донецькій обл. (22), Дніпропетровській та Харківській обл. (по 17), Луганській та Львівській обл. (по 12), Одеській (11), в Києві та Криму (по 10), Севастополі (2). В закордонному окрузі створено 114 дільничних виборчих комісій. За інформацією ЦВК, попередня кількість виборців по Україні становить 36 млн 576 тис. 763 чоловік.

Громадяни України зможуть проголосувати на виборчих дільницях з 08:00 до 20:00. Лише після закриття виборчих дільниць можливе оголошення результатів екзит-полів, які збираються проводити в день голосування кілька соціологічних служб.

ЦВК повинна встановити результати голосування в день виборів і скласти відповідний протокол до 27 січня 2010 року включно, після чого офіційно оприлюднити їх.

У випадку, якщо перший тур не виявить переможця, ЦВК оголосить дату проведення другого туру. Очікується, що другий тур відбудеться 7 лютого.