ua en ru

В.Литвицький: Рівень ВВП в ІІІ кв. ц.р. скоротився на 15,2%

Автор: RBC.UA
Рівень ВВП в ІІІ кв. ц.р. скоротився на 15,2%. Про це в ході прес-конференції заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Украина.  

Рівень ВВП в ІІІ кв. ц.р. скоротився на 15,2%. Про це в ході прес-конференції заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, передає кореспондент РБК-Украина.

В.Литвицький відзначив, що закладений до бюджету ц.р. цільовий показник споживчої інфляції вийшов із зони досяжності. "Але, згідно з тим, що темп нинішньої інфляції в 1,7 разу поступається торішньому показнику, то екстраполятивно можна прогнозувати інфляцію в жовтні-грудні на рівні 3,5%, а в січні-грудні вона може скласти 12,5-13%", - відзначив В.Литвицький.

За його словами, у вересні дезінфляційний тренд, який заснований в квітні ц.р. не зазнав помітних змін. Місячна інфляція менше 1%, окрім червня ц.р. тримається вже 5 місяців, а вересневий показник інфляції - 0,8% є одним з найменших в історії гривні.

У зв'язку з цим, на думку В.Литвицького, необхідно приводити процентні ставки у відповідність з поточним рівнем інфляції. Він повідомив, що наступного тижня НБУ отримає інфляційні показники за листопад, після чого буде ухвалено остаточне рішення по процентних ставках. "Очікувана інфляція наступного року вимірюється експертами, урядом в районі 9-10%, а наші робочі ставки - 15-17%. Питання це остаточно не вирішене. Я підтримую ідею, яка була озвучена головою НБУ про необхідність приведення процентних ставок у відповідність з поточним рівнем інфляції", - відзначив В.Литвицький. За його прогнозами, спад ВВП за підсумками року буде на рівні 13-14%.

Раніше Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз падіння ВВП України в 2009 р. з 10% до 14%. "Перспективи швидкого відновлення темпів зростання обмежені слабким зовнішнім і внутрішнім попитом. Забезпечення швидкого і стійкого зростання економіки в довгостроковій перспективі зажадає глибоких структурних і інституційних реформ, можливо в контексті подальшого зближення з Європейським союзом", - відзначив провідний економіст ЄБРР Олександр Пивоварський.

У свою чергу міністр економіки Богдан Данилишин вважає, що падіння ВВП України в 2009 р. може скласти 10-12%. Міністр відзначив, що "останні показники розвитку економіки свідчать про поступовий вихід України з кризи". «Якщо за підсумками I кварталу до відповідного періоду 2008 р. відзначалося падіння на рівні 20,3%, то вже в II кварталі воно скоротилося до 17,8%. Це дало можливість Україні ввійти до групи країн, які поліпшили свою динаміку», - сказав він.

На думку директора економічних програм Українського центру економічних і політичних досліджень ім. Разумкова Василя Юрчишина, Україні цілком реально утримати падіння ВВП 14%. "При затвердженні бюджету передбачалося зростання ВВП на рівні 0,4 %, інфляція на рівні меншого 10%, що вже тоді було зрозуміле: такі показники свідомо нездійсненні", - відзначив В.Юрчишин. За його словами, в 1 півріччі поточного року падіння ВВП досягне рівня 18-19 %, у другому півріччі показники будуть трохи кращими, але істотно не зміняться, оскільки економіка, як і раніше, не працює.

Нагадаємо, ВВП України в ІІ кв. 2009 р. знизився на 17,8% Номінальний ВВП в ІІ кв. 2009 р. склав 207 млрд 96 млн грн.