ru ua

В.Литвин прогнозує збільшення чисельності коаліції до 240 депутатів до 30 березня ц.р.

Автор: RBC.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує збільшення чисельності парламентської коаліції з 235 до 240 депутатів до 30 березня ц.р. Про це він заявив в інтерв'ю парламентському телеканалу "Рада".

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує збільшення чисельності парламентської коаліції з 235 до 240 депутатів до 30 березня ц.р. Про це він заявив в інтерв'ю парламентському телеканалу "Рада".

"Повинен сказати, що за моїми прогнозами, до вівторка їх буде 240", - сказав В.Литвин.

В той же час лідер "Нашої України" Віктор Ющенко допускає, що через кілька тижнів Конституційний суд України (КСУ) визнає нелегітимною нову коаліцію, що, у свою чергу, призведе до дострокових парламентських виборів. В.Ющенко відзначив, що досягти єдності можна винятково конституційним шляхом, а формування коаліції не на фракційній основі, вочевидь, - антиконституційний крок Президента. "Якщо обрана дорога таким чином формувати коаліцію, а значить - нелегітимний уряд, це вже "жовта картка" неповаги до Конституції, гарантом якої є Президент України", - заявив він.

Зазначимо, КСУ оцінить на відповідність Основному закону створення нової парламентської коаліції силами окремих депутатів до 11 квітня.

Нагадаємо, 11 березня ц.р. В.Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". Коаліція була створена на основі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина і окремих народних депутатів. До коаліції увійшли 235 депутатів.

Днем раніше, 10 березня 2010 р., В.Янукович підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про регламент Верховної Ради України". Він також вирішив звернутися в КСУ із проханням щонайшвидше розглянути питання і оприлюднити висновок про легітимність коаліції і уряду, які створюються за нових умов. 9 березня ц.р. парламентом був прийнятий закон про зміни регламенту ВР, що дозволяє формування коаліції не тільки фракціями, але і окремими депутатами.

2 березня ц.р. В.Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. Як заявила після цього прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування коаліції несуть «Наша Україна» і Блок Литвина.