В.Литвин: Склад коаліції ВР збільшився до 237 депутатів

Кількість членів діючої коаліції збільшилася до 237 депутатів. Про це на брифінгу повідомив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

Кількість членів діючої коаліції збільшилася до 237 депутатів. Про це на брифінгу повідомив голова Верховної Ради України Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.

«Тепер склад коаліції збільшений ще на 2 депутати і налічує 237 парламентаріїв», - сказав В.Литвин. При цьому він не назвав прізвища двох депутатів, які поставили підписи під коаліційною угодою.

В кінці минулого тижня В.Литвин прогнозував збільшення чисельності парламентської коаліції з 235 до 240 депутатів до 30 березня ц.р.

 В той же час лідер "Нашої України" Віктор Ющенко допускає, що через кілька тижнів Конституційний суд України (КСУ) визнає нелегітимною нову коаліцію, що, у свою чергу, приведе до дострокових парламентських виборів. В.Ющенко відзначив, що досягти єдності можна виключно конституційним шляхом, а формування коаліції не на фракційній основі, очевидно, - антиконституційний крок Президента. "Якщо вибрана дорога таким чином формувати коаліцію, а значить - нелегітимний уряд, це вже "жовта картка" неповаги до Конституції, гарантом якої є Президент України", - заявив він.

 Відзначимо, КСУ оцінить на відповідність Основному закону створення нової парламентської коаліції силами окремих депутатів до 11 квітня. У свою чергу лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє про те, що команда Президента України Віктора Януковича чинить тиск на КСУ з метою ухвалення нелегітимного рішення щодо визнання законності діючої коаліції.

 Нагадаємо, 11 березня ц.р. В.Литвин оголосив про формування коаліції "Стабільність і реформи". Коаліція була сформована на основі фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина і окремих народних депутатів. До коаліції увійшли 235 депутатів.

 Днем раніше, 10 березня 2010 р., В.Янукович підписав закон "Про внесення зміни до закону України "Про регламент Верховної Ради України". Він також вирішив звернутися в КСУ з проханням, якнайшвидше розглянути питання і оприлюднити висновок про легітимність коаліції і уряду, які створюються в нових умовах. 9 березня ц.р. парламентом був прийнятий закон щодо зміни регламенту ВР, що дозволяє формування коаліції не тільки фракціями, але і окремими депутатами.

 2 березня ц.р. В.Литвин оголосив про припинення діяльності коаліції парламентських фракцій у складі БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина. Як заявила після цього Ю.Тимошенко, коаліція зруйнована незаконно, а відповідальність за руйнування коаліції несуть «Наша Україна» і Блок Литвина.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся