В.Литвин: 13 січня 2010 р. відбудеться позачергове засідання Верховної Ради

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив про проведення позачергового пленарного засідання ВР 13 січня 2010 р. Про це говориться в повідомленні інформуправління парламенту.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив про проведення позачергового пленарного засідання ВР 13 січня 2010 р. Про це говориться в повідомленні інформуправління парламенту.

"Зважаючи на парламентську практику скликання позачергових пленарних засідань, у Верховній Раді України зареєстрована ініціатива 163 народних депутатів України членів депутатської фракції Партії регіонів та 151 народного депутата України - члена депутатської фракції Блок Юлії Тимошенко, яка співвідноситься з вимогами частини другої статті 83 Конституції України, щодо проведення позачергового пленарного засідання Верховної Ради України. У зв'язку з цим голова Верховної Ради України повідомляє, що позачергове пленарне засідання Верховної Ради України відбудеться у середу, 13 січня 2010 р., о 10:00", - говориться в повідомленні.

Пізніше в ході прес-конференції В.Литвин заявив, що позачергова сесія Верховної Ради може бути продовжена 14 січня. Він нагадав, що для проведення позачергової сесії були подані відповідні документи від Партії регіонів і БЮТ. В.Литвин нагадав, що Партія регіонів в порядок денний пропонує винести більше 60 питань, а БЮТ - питання про голосування вдома, передає кореспондент РБК-Україна.

В той же час спікер зазначив, що направив необхідні документи юристам для того, щоб вони вивчили можливість продовження позачергової сесії Верховної Ради також 14 січня. " Я попросив, щоб підготували пропозиції юристи як потрібно вчинити. Я попросив, щоб вони опрацювали таку позицію про внесення доповнень до мого розпорядження ( про скликання позачергової сесії) про подовження його на 2 дні - 13 і 14 числа", - зазначив В.Литвин. Він також наголосив, що є прихильником можливості голосування вдома при наявності відповідної медичної довідки. "Ми не повинні допускати жодних підстав для того, щоб потім були суди", - зазначив В.Литвин. На думку В.Литвина, завтра парламент не зможе ухвалити рішення з питання голосування вдома.

Раніше сьогодні прес-служба парламентської фракції БЮТ з посиланням на першого заступника голови фракції Андрія Кожем'якіна повідомила, що фракція БЮТ ініціює скликання позачергової сесії Верховної Ради України на 14 січня 2010 р. За його словами, "позачергове засідання, яке скликала ПР - це фарс і дармове виборче шоу. Адже до порядку денного було внесено понад 70 питань, які не є актуальними і які не можна вирішити протягом одного дня". "Злорадство окремих представників Партії регіонів, з приводу того, що вони першими скликали позачергове засідання на 13 січня цілком очевидне, вони вважають, що їм вдалося заблокувати прийняття закону, який би заборонив Партії регіонів фальсифікувати вибори. Тому окремі "регіонали" не можуть приховати своєї радості на грані істерики", - зазначив він. "Наша фракція візьме участь у засіданні парламенту 13 січня. Водночас, фракція БЮТ вже ініціювала скликання позачергової сесії на четвер, 14 січня. І в цей день буде розглянуто законопроект, який буде чітко регламентувати процедуру голосування виїзними скриньками і внесення виборців до виборчих списків", - сказав А.Кожем'якін.

Нагадаємо, напередодні голова Верховної Ради В.Литвин заявив, що він не отримав документів щодо ініціативи проведення позачергового засідання парламенту. За його словами, цілком очевидно, що такі наміри будуть використовуватися, аби мати інформаційні приводи. "Якщо аналізувати, що буде отримано на виході, - висновок очевидний: нічого", - сказав В.Литвин. Він пояснив, що навіть у разі скликання позачергового засідання найближчим часом і ухвалення відповідних змін до закону про вибори Президента України цей документ не набуде чинності до першого туру виборів зважаючи на процедурні моменти і конституційне право глави держави розглядати його протягом 15 днів.

Законопроект №5509 "Про внесення змін до закону України "Про вибори Президента України" (щодо недопущення спотворення волевиявлення виборців)" був внесений на розгляд парламенту народним депутатом від БЮТ Валерієм Писаренко, та зареєстрований у ВР 11 січня ц.р. Ним пропонується вдосконалити норми щодо внесення змін до попереднього списку виборців; обмежити права дільничних виборчих комісій під час внесення змін до уточненого списку виборців; покласти на громадян, які звертаються до дільничних виборчих комісії з проханням проголосувати за місцем свого перебування, обов'язок одночасно з відповідною письмовою заявою подавати визначений законом документ, що підтверджує неможливість прибути до приміщення для голосування за станом здоров'я; встановити, що скарги, які надійшли до виборчих комісій у день голосування, розглядаються не пізніш, ніж наступного дня після дня голосування.

4 січня ц.р. ЦВК  ухвалила рішення, згідно з яким для голосування за межами виборчої ділянки виборець не повинен надавати документ, який підтверджує, що він не може пересуватися самостійно. Прем'єр-міністр України, кандидат в Президенти України Юлія Тимошенко заявила того ж дня, що має намір оскаржити це рішення в суді.
8 січня 2010 р. Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Ю.Тимошенко про визнання незаконними окремих положень роз'яснень ЦВК про голосування на дому і внесення до списків для голосування виборців у день виборів. Ю.Тимошенко оскаржила це рішення у Вищому адміністративному суді.

Вибори Президента України відбудуться у цю неділю, 17 січня 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся