ua en ru

У Керченській протоці концентрація нафтопродуктів не перевищує норми

18:15 12.05.2008 Пн
3 мин
За даними кримської республіканської санітарно-епідеміологічної станції, в Керченській протоці концентрація нафтопродуктів не перевищує норми. Про це повідомила головний санітарний лікар Автономної Республіки Крим Марія Кровякова.

За даними кримської республіканської санітарно-епідеміологічної станції, в Керченській протоці концентрація нафтопродуктів не перевищує норми. Про це повідомила головний санітарний лікар Автономної Республіки Крим Марія Кровякова. За інформацією М.Кровякової, СЕС Криму продовжує моніторинг вмісту нафтопродуктів в морській воді Керченської протоки. З листопада 2007 р. відібрано і досліджено 235 проб морської води, з них 28% (67 проб) визначені як нестандартні. М.Кровякова також відзначила, що за 4 місяці 2008 р. в акваторії було відібрано 134 проби морської води. З перевищенням ГДК було зареєстровано тільки 3 проби. "в решті всіх досліджених проб вміст нафтопродуктів у межах допустимих концентрацій - менше 0,3 міліграма/дм куб", - підкреслила М.Кровякова. Відзначимо, в січні ц.р. Федеральна служба з гідрометеорології і моніторингу навколишнього середовища (Росгідромет) заявила, що забруднення нафтопродуктами прибережних акваторій Керченської протоки не перевищує 0,2-0,4 ГДК. Тільки на південно-західному узбережжі Коси Тузла, яке прийняло на себе основну масу мазуту, що розлився в результаті катастрофи, концентрація нафтопродуктів склала 0,6 ГДК. У районі порту Темрюк, віддаленого від району катастрофи на декілька десятків кілометрів, концентрація нафтопродуктів у придонному шарі перевищує поверхневу в три рази (0,6 ГДК і 0,2 ГДК відповідно). Як відзначили в Росгідрометі, це може свідчити про те, що частина мазуту залягла на дні. Таким чином, ті що залишилися на дні Керченської протоки нафтопродукти до теперішнього часу стали основним (вторинним) джерелом забруднення морського середовища, що становить небезпеку як з погляду пригнічення живих організмів, так і з погляду можливого забруднення берегової смуги при сильному штормі, підсумували в службі. Нагадаємо, 11 листопада 2007 р. в результаті сильного шторму в Керченській протоці затонули суховантаж "Ковель", танкер "Волгонефть-139", суховантаж "Вольногорськ", суховантаж "Нахічевань", а також декілька інших суден. Спочатку в результаті шторму розломився на дві частини танкер "Волгонефть-139", на борту якого знаходилося майже 4,7 тис. т мазуту, 1,3 тис. т з яких вилилося в море. В результаті у водне середовище потрапило близько 7 тис. т сірки і до 2 тис. т нафтопродуктів. Розмір збитків, заподіяних штормом у Керченській протоці 11 листопада 2007 р., Південно-транспортна прокуратура оцінила в 30 млрд крб. Раніше Міністерство природних ресурсів (МПР) РФ оцінило екологічний збиток у 6 млрд 382 млн крб. У той же час Україна оцінила збитки від розливу мазуту з російських суден майже в 1,5 млрд дол.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: