ua ru

У Каліфорнії представили корабель для космічних туристів

Автор: RBC.UA
Британський мільярдер Річард Бренсон, який очолює групу компаній Virgin, представив літак з ракетним двигуном під назвою SpaceShipTwo, який буде використовуватися для комерційних польотів в космос, передає ВВС.

Британський мільярдер Річард Бренсон, який очолює групу компаній Virgin, представив літак з ракетним двигуном під назвою SpaceShipTwo, який буде використовуватися для комерційних польотів в космос, передає ВВС.

Повідомляється, що перші тестові польоти почнуться вже в 2010 р. А повноцінні екскурсії на висоті до 110 кілометрів почнуться не раніше 2011 р.

Перш ніж повітряне судно допустять до перевезень космічних туристів, воно буде проходити випробування протягом наступних двох років. Р.Бренсон планує здійснювати перші польоти з американського штату Нью-Мексико, а потім запустити рейси в космос по всьому світу.

SpaceShipTwo побудований з легких композитних матеріалів на основі вуглецю і забезпечений ракетним двигуном на гібридному паливі. Основою для його розробки став проект SpaceShipOne - літальний апарат, який піднімає в повітря ракета-носій. Він став першим у світі приватним космічним кораблем та здійснив серію польотів у 2004 р.

"Я знаю, що є буквально тисячі охочих опинитися в космосі, отримати можливість подивитися у вікно, захопитися чудовою Землею", - цитує мільярдера агентство Франс прес.

Як повідомляється, близько трьохсот чоловік вже подали заявки на здійснення польоту на SpaceShipTwo. Вони готові заплатити 200 тисяч доларів за можливість випробувати шість хвилин невагомості під час двогодинного польоту. У цю ціну входить не тільки політ - мандрівникам доведеться спершу пройти дводенну підготовку, під час якої вони стануть постояльцями готелю з апартаментами класу люкс.

Місця в першій сотні потенційних туристів розраховані на тих, хто вніс 200 тисяч доларів відразу. Місця в другій сотні забезпечені туристам, які залишили передоплату в 175 тисяч доларів, третя сотня вимагає передоплати в 150 тисяч доларів, і в кожної наступної сотні плата зменшується на 25 тисяч.

"Складно повірити, але за весь час лише 450 осіб були в космосі - включаючи всіх росіян, китайців і американців разом узятих. За допомогою нашої компанії Virgin Galactic, що займається комерційними космічними перевезеннями, ми змогли б зробити "астронавтами" близько тисячі чоловік за перший рік роботи", - додав Р.Бренсон.

Космічні туристи Virgin Galactic не обмежені певним віком - тестування в центрі підготовки проходили люди від 17 до 88 років. І хоча в польоті туристам належить випробувати перевантаження в 6 одиниць, розробники SpaceShipTwo стверджують, що конструкція крісел дозволить їх майже не відчувати, і проблем зі здоров'ям у мандрівників не буде.

Першим туристичним рейсом, який відправиться після 30 тестових випробувань, на орбіту полетить Річард Бренсон зі своєю сім'єю і розробник літака Берт Рута.

Влада Нью-Мексико інвестує майже 200 млн дол. у споруджуваний спеціально для польотів Virgin Galactic об'єкт, що включає трикілометрову злітно-посадочну смугу, термінал і ангар.

SpaceShipTwo в два рази більше за свого попередника і досягає 18 метрів у довжину. Крім того, у SpaceShipOne був один пілот і баласт, еквівалентний вазі двох пасажирів, а новий літак зможе взяти на борт двох членів екіпажу та шістьох пасажирів.

Нагадаємо, 21 грудня відбувся перший політ комерційного носія космічного апарату, який тривав близько години. До цього літак злітав кілька разів, проте не піднімався до своєї "робочої" висоти. А в січні 2008 р. в Нью-Йорку компанія Virgin Galactic представила корабель для суборбітальних польотів.