ru ua

В.Черномирдін: Посол РФ прибуде до України в 2010 р.

Автор: RBC.UA
Новий надзвичайний і повноважний посол РФ Михайло Зурабов прибуде до України в 2010 р. Про це повідомив радник Президента РФ, екс-посол РФ в Україні Віктор Черномирдін на брифінгу в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

Новий надзвичайний і повноважний посол РФ Михайло Зурабов прибуде до України в 2010 р. Про це повідомив радник Президента РФ, екс-посол РФ в Україні Віктор Черномирдін на брифінгу в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

При цьому В.Черномирдін упевнений, що неприбуття посла РФ до України до президентських виборів не вплине негативно на відносини Росії і України. "Посол готується до приїзду. Для нього це нова робота", - сказав радник російського Президента.

Відзначимо, 14 листопада ц.р. глава МЗС України Петро Порошенко повідомив, що найближчим часом М.Зурабов прибуде до України. За словами П.Порошенко, відсутність в Україні посла Росії не є проблемою. "Це взагалі не проблема - Росія представлена тимчасовим повіреним, який повністю вповноважений здійснювати дипломатичну діяльність", - сказав міністр закордонних справ України.

Раніше, 6 жовтня ц.р. міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Росія готується відправити до України свого нового посла.

Нагадаємо, 11 червня ц.р. президент РФ Дмитро Медведєв своїм указом призначив В.Черномирдіна радником Президента РФ, поклавши на нього обов'язки спеціального представника президента РФ з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД. Також Д.Медведєв цим указом звільнив В.Черномирдіна від посади посла РФ в Україні.

Указ про призначення М. Зурабова послом РФ в Україні був підписаний 5 серпня ц.р. Через тиждень Д.Медведєв у відкритому зверненні до Президента України Віктора Ющенка назвав політику України відходом від принципів дружби і партнерства з Росією і заявив про рішення поки не відправляти до України нового посла. При цьому глава російської держави відзначив, що конкретні терміни будуть визначені пізніше, з урахуванням реального розвитку російсько-українських відносин. В.Ющенко, реагуючи тоді на послання Д.Медведєва, відзначив, що рішення відкласти приїзд посла не "сприятиме конструктивному розвитку відносин" двох держав і виразив розчарування "недружнім характером" звернення президента РФ.

М.Зурабов з 2004 р. по 2007 р. працював міністром охорони здоров'я і соціального розвитку РФ, а 24 вересня в 2007 р. його відправили до відставки. У жовтні в 2007 р. він був призначений радником Президента РФ.