В.Бондар звільнений з посади голови Дніпропетровської облдержадміністрації

Президент України Віктор Ющенко підписав указ  №101/2010 "Про звільнення В.Бондаря з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації". Текст відповідного указу розміщений на офіційному сайті глави держави.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ  №101/2010 "Про звільнення В.Бондаря з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації". Текст відповідного указу розміщений на офіційному сайті глави держави.

 "Відповідно до частини дев'ятої статті 118 Конституції України звільнити з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бондаря Віктора Васильовича", - йдеться в документі.

 Напередодні Дніпропетровська обласна рада, де більшість складають депутати Партії регіонів на позачерговій сесії виразила недовіру голові місцевої облдержадміністрації Віктору Бондарю. Депутати звинуватили керівника облдержадміністрації в неналежній роботі на посаді, в спаді виробництва в регіоні, зростанні безробіття, підвищенні цін і погіршенні умов життя населення. Депутати також звинуватили В.Бондаря в  використанні адмінресурсу перед другим туром президентських виборів.

 Свої звинувачення вони виклали у зверненні, яке надіслали Президентові України, голові Верховної Ради, генеральному прокуророві, голові СБУ, органам місцевого самоврядування і органам виконавчої влади області.

Глава Дніпропетровської ОДА не був присутній на сесії.

 Пізніше прес-служба Дніпропетровської ОДА оприлюднила офіційний коментар В.Бондаря щодо рішення облради. За словами губернатора, недовіра, виражена йому депутатами Дніпропетровської обласної ради, є «дрібною передвиборчою акцією».

 Губернатор нагадав, що 18 грудня 2009 р. депутати облради на черговій сесії затвердили  його звіт і не висловили ніякої незадоволеності. Законодавством регламентується порядок і підстави для ухвалення депутатами місцевих ради недовіри голові місцевої держадміністрації - через ненадання ним щорічного звіту з  питань  виконання бюджету, програми соціально-економічного і культурного розвитку територій і делегованих повноважень.

 В.Бондар також нагадав, що більшість в облраді складають представники Партії регіонів і «Громади». «Не можу серйозно сприймати такі заяви, оскільки вони мають характер, що політизується, і не стосуються життєдіяльності області», - відзначив голова ОДА.

 Він закликав керівників міст і районів області не реагувати на будь-які політичні показові виступи і в день виборів діяти виключно в рамках чинного законодавства. «По суті, сьогоднішня ситуація - це перший сигнал загрози існуючій демократії. Зараз варто задуматися, що буде з демократією і свободою слова після другого туру виборів. Адже вже зараз одна з політичних сил публічно демонструє свій вплив і намагається залякати всіх інакодумців своїми гучними, але суперечливими заявами», - відзначив В.Бондар.

 Нагадаємо, 10 грудня 2007 р. Президент України Віктор Ющенко призначив Віктора Бондаря главою Дніпропетровської облдержадміністрації. До того він з 3 вересня 2007 р. тимчасово виконував обов'язки губернатора Дніпропетровської області.   З вересня 2006 р. по вересень 2007 р. був заступником голови Секретаріату Президента України. З червня 2005 р. по серпень 2006 р. - в.о. першого заступника міністра транспорту і зв'язку, міністр транспорту і зв'язку.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся