ua en ru

В.Балога: Можливе блокування БЮТ трибуни ВР говорить про курс на розрив з коаліцією

17:06 12.05.2008 Пн
5 мин
Можливе блокування фракцією БЮТ роботи Верховної Ради з метою досягнути першочергового розгляду питання про зміну керівництва Фонду державного майна є черговим штучним приводом, за допомогою якого блок прагне будь-якими способами відкласти ухвалення законопроектів згідно з коаліційними домовленостями. Таку точку зору висловив сьогодні глава Секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба глави держави.

Можливе блокування фракцією БЮТ роботи Верховної Ради з метою досягнути першочергового розгляду питання про зміну керівництва Фонду державного майна є черговим штучним приводом, за допомогою якого блок прагне будь-якими способами відкласти ухвалення законопроектів згідно з коаліційними домовленостями. Таку точку зору висловив сьогодні глава Секретаріату президента Віктор Балога, повідомляє прес-служба глави держави. За його словами, БЮТ не вперше конструює комбінації, які не дозволять Раді працювати за планом, передбаченим діючою угодою про створення парламентської більшості. Зокрема, БЮТ в прагматичному союзі з Партією регіонів вже намагався уникнути виконання власних зобов'язань, прикриваючись ширмою створення конституційної комісії. Так само була зроблена спроба розіграти карту перевиборів міської влади Харкова, тепер на порядку денному – ФДМУ. "Створюється враження, що БЮТ одноосібно, без урахування думки партнера по коаліції – блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", явно нехтуючи позицією найбільшої фракції Партії регіонів, хоче крутити всім парламентом, як йому надумається. Це нагадує методи діяльності парламентської більшості в 2002-04 рр. під художнім керівництвом Віктора Медведчука. Ефективність її також відома. Тому в даний час бютівський егоцентризм загрожує руйнівними наслідками для цього складу Ради - як за змістом, так і формою. Адже не тільки буде розбито єдність демократичних сил у ВР, яке хоч би залишається формальним до тих пір, поки діє коаліційна угода. Під ризиком розпаду буде і парламентська більшість. Наслідки цього для політичної ситуації, демократичної перспективи країни будуть дуже і дуже негативні. БЮТ повинен розуміти свою особисту відповідальність за такий розвиток подій", - відзначив В.Балога. Керівник Секретаріату також підкреслив, що у вівторок коаліція проходитиме перевірку на міцність і здатність до ефективної роботи згідно з підписаною угодою. "БЮТ, очевидно, остаточно підтвердить свою ідентифікацію: або ця політична сила неухильно дотримуватиметься коаліційних домовленостей, і тоді питання Фонду держмайна буде розглянуто в порядку загальної черги, або ж вона катапультується з коаліції, оскільки "НУ-НС", принаймні в частині "Нашої України", не підтримує деструктивну позицію бютівців". В.Балога вказав, що однією з ознак спроби БЮТ відхилитися від виконання коаліційної угоди є численні докори і образливі заяви "біло-серцевих" депутатів щодо Президента. "Це не принциповість, не геройство, не чесність і не відвертість. Це боязке хамство, з великими домішками безкультурності і пігмейства. Ганебно чути ці насмішки від тих, кому Президент відкрив шлях в політику. Упевнений, що громадськість вже дала належну оцінку таким проявам короткої пам'яті і неповаги", - резюмував глава Секретаріату. Нагадаємо, сьогодні раніше голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що не виключає можливості блокування трибуни парламенту його фракцією завтра. "Я не знаю, як завтра розвиватимуться події, проте ми категорично наполягатимемо на розгляді питання про главу ФДМУ. Річ у тому, що це питання стоїть на порядку денному аж в наступну п'ятницю, і зрозуміло, що ніхто його розглядати не буде, а затягувати розгляд цього питання абсолютно неможливо", - відзначив І.Кириленко. В той же час заступник голови Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що у ПР викликає настороженість заява керівництва БЮТ про завтрашнє блокування трибуни ВР. Він нагадав, що на завтра запланований виступ Президента України Віктора Ющенка з щорічним зверненням до парламенту і, якщо БЮТ заблокує трибуну, то "це зайвий раз підтвердить існування проблем усередині коаліції". В свою чергу, коментуючи заяву В.Балоги, нардеп від БЮТ Анатолій Семинога сказав, що глава Секретаріату не має ніяких прав і повноважень вирішувати долю коаліції. "В.Балогі необхідно займатися виключно тими справами, які покладені на нього його обов'язками. Вирішувати долю коаліції він не має абсолютно ніякого права, і ми обов'язково завтра ставитимемо питання, як і планували, щодо голови ФДМУ", - відзначив А.Семинога. Варто відзначити, що перший віце-прем'єр Олександр Турчинов раніше висловив надію, що на поточному тижні парламент розгляне питання про призначення нового голови Фонду держмайна. Крім того О.Турчинов звинуватив керівництво ФДМУ в саботажі приватизаційних процесів. У зв'язку з цим уряд вимушений переглянути план надходжень від приватизації. Раніше Кабінет міністрів прийняв ряд розпоряджень, якими спробував усунути від виконання обов'язків Валентину Семенюк-Самсоненко, а також звільнити заступників глави ФДМУ. У свою чергу Президент України Віктор Ющенко двічі підписував укази, що припиняють дію розпоряджень Кабінету міністрів про проведення кадрових змін у керівництві ФДМУ. При цьому Президент підкреслював, що звільнення і призначення глави ФДМУ лежить виключно в компетенції парламенту.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: