В.Ар"єв: На наступні вибори "Народна самооборона" піде окремо від "Нашої України"
На наступні вибори "Народна самооборона" піде окремо від "Нашої України". Про це сьогодні заявив народний депутат від НУ-НС, член групи "Народна самооборона" Владимир Ар"єв. "На наступні вибори, парламентські, або в місцеві органи влади, "Народна самооборона" йтиме окремо, але це не означає виходу з фракції", - відзначив він. Народний депутат запевнив, що нардепи – члени "Народної самооборони" виконають зобов'язання як перед партнерами по коаліції, так і перед партнерами по фракції. На питання журналістів, чи означає така позиція неможливість створення єдиної партії на базі НУ-НС за участю "Народної самооборони", В.Ар"єв відповів наступне: "Очевидно, що ні. Хоча партійне питання я не хочу коментувати, оскільки я не є членом ні "Нашої України", ні "Народної самооборони" в плані партійності". Нардеп також відзначив, що "Народна самооборона" хоче, щоб на її позицію зважали, і рішення на засіданнях фракції приймалися демократичним способом. "Я можу сказати, що на засіданні фракції голосування немає, тобто ми не ухвалюємо рішення голосуванням – фактично (ухвалення рішень) відбувається в ручному режимі", - відзначив він. Якщо фракція НУ-НС не прислухається до "Народної самооборони", надалі депутати від "Народної самооборони" можуть почати голосувати не за рішенням фракції, а за рішенням групи, підкреслив В.Ар"єв. Разом з тим він відзначив, що перед тим, як робити "якісь демарші", група спробує домовитися з колегами. Також народний депутат від "Нашої України – Народної самооборони" Тарас Стецьків спростував інформацію про намір групи "Народна самооборона" вийти з блоку, поширену сьогодні в кількох ЗМІ. "Ця інформація не відповідає дійсності. Для того, щоб вийти з блоку, народним депутатам необхідно скласти свої мандати, – підкреслив Т.Стецьків. – Заява про вихід "Народної самооборони" з НУ-НС – це просто піар-акція, не більше, і я не розумію, навіщо це робити". Відзначимо, 14 травня ц.р. прес-служба "Народної самооборони" розповсюдила заяву, в якій йдеться, що заява, поширена від імені політради блоку "Наша Україна - Народна самооборона" з моменту її формального узгодження на засіданні політради блоку до моменту її оприлюднення "зазнала прикрих змін", і тому не відповідає позиції громадського руху "Народна самооборона". "В Україні є парламентська криза, і винуватцями цієї кризи, на жаль, є два непримиренні табори: оточення Ющенка і оточення Тимошенко. Ми вважаємо неприйнятними і неприпустимими дії з блокування діяльності Верховної Ради України, які дозволив собі Блок Юлії Тимошенко. В очах української громадськості блокування трибуни Верховної Ради України представниками провладної фракції виглядає повним абсурдом, і "Народна самооборона" закликає Блок Юлії Тимошенко припинити подібні деструктивні методи", - наголошується в заяві. В той же час "Народна самооборона" заявляє, що "такі неприйнятні дії БЮТ були у котрий раз спровоковані Секретаріатом президента на чолі з Віктором Балогою, який останнім часом намагається на своїй базі сформувати альтернативний Кабмін і цілеспрямовано займається руйнуванням єдиної виконавчої вертикалі". "Єдиний шлях до виходу з парламентської і політичної криз - відставка Віктора Балоги і одночасне припинення неузгоджених і невчасних конституційних пертурбацій від БЮТ. Ми вважаємо, що причиною політичної кризи є деструктивна діяльність глави СП і його кишенькової агресивної групи, яка торпедує ефективну роботу парламентської більшості і діяльність уряду України", - підкреслюється в заяві "Народної самооборони". Нагадаємо, 13 травня ц.р. політрада блоку "Наша Україна – Народна самооборона" виступила із заявою, в якій наголошувалося, що реальними причинами блокування БЮТ трибуни Верховної Ради є нездатність Кабінету міністрів подолати інфляцію і кулуарну змову БЮТ з Партією регіонів з метою внесення змін до Конституції. "Економічні проблеми не вирішуються шляхом блокування трибуни, створення конфліктів і перекладення проблем на інших. Для вирішення цих проблем потрібна узгоджена командна робота і здійснення реформ, передбачених коаліційною угодою. При цьому претензії прем'єр-міністра до глави Секретаріату президента не повинні бути приводом для розвалу демократичної коаліції", - наголошувалося в заяві. У заяві політради блоку НУ-НС підкреслювалося, що викликане незваженими діями БЮТ протистояння послаблює позиції України на міжнародній арені, підриває її авторитет у світі і перешкоджає реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію.