В Анголі пройде саміт країн ОПЕК
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) сьогодні проведе вперше саміт у столиці Анголи в м. Луанді.
22 грудня в Луанді пройде позачергова міністерська нарада ОПЕК. Як відзначають спостерігачі, учасники зустрічі скоріше будуть обговорювати не офіційно узгоджений рівень видобутку, а ступінь дотримання обумовлених квот країнами організації. Справа в тому, що багато членів ОПЕК постачають на ринок більше нафти, ніж це належить встановленими квотами, користуючись зростанням цін на чорне золото. Це не дуже подобається Саудівській Аравії та її сусідам, оскільки ускладнює проведення ефективної і узгодженої цінової політики.
Однак у цілому, країни-учасниці Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) виступають за збереження поточних рівнів нафтовидобутку принаймні до початку 2010 р. Про це заявив генеральний секретар ОПЕК Абдалла аль-Бадрі. "У нас є консенсус, що змінювати квоти зараз не потрібно", - сказав він, додавши, що навіть на майбутній рік зміна рівня видобутку поки не прогнозується, передає Associated Press.
За словами генерального секретаря ОПЕК, світові ціни на нафту в даний час знаходяться на "дуже комфортному" рівні. Цю тезу раніше вже висловлювали кілька міністрів нафтової промисловості країн-учасниць ОПЕК.
За останній рік ціна нафти зросла з 35 дол./бар. більш ніж у вдвічі і стабілізувалася біля позначки в 75 дол./бар. Фактичний лідер ОПЕК - Саудівська Аравія - заявляє, що справедлива вартість бареля нафти як раз становить 75 дол. і вище.
У минулому році ОПЕК у кілька раундів скоротила офіційний рівень видобутку картелю на 4,2 млн бар./день. В даний час офіційна квота видобутку 11 країн ОПЕК (за винятком Іраку) становить 24,85 млн бар./день.
Нагадаємо, ОПЕК - міжнародна міжурядова організація, створена в 1960 р. нафтовидобувними державами з метою стабілізації цін на нафту. Членами даної організації є країни, чия економіка багато в чому залежить від доходів від експорту нафти. В даний час в ОПЕК входять 12 членів: Іран, Ірак, Кувейт, Саудівська Аравія, Венесуела, Ангола, Еквадор, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир і Нігерія. У 2008 р. Росія заявила про готовність стати постійним спостерігачем в організації.
Ангола вступила в картель два роки тому. Вона є головним суперником Нігерії в Африці за місце найбільшого виробника нафти на південь від Сахари. Незважаючи на значні обсяги видобутку нафти, виробництво нафтопродуктів в Анголі залишається нерозвиненим.