В Афганістані знову загинули американські військовослужбовці

В результаті нових нападів бойовиків в Афганістані за день загинули 4 військовослужбовці армії США.

 

В результаті нових нападів бойовиків в Афганістані за день загинули 4 військовослужбовці армії США, повідомляє Associated Press.


Повідомляється, що один з військовослужбовців був убитий в бою з талібами на сході Афганістану, а ще троє померли в результаті підриву на закладеному на дорозі фугасі. За даними джерел в НАТО, загинули ще двоє американців, але ці дані поки не підтверджені.


Все це відбулося на тлі нової доповіді ООН, що свідчить про зростання числа загиблих серед мирного населення.
Нагадаємо, 11 січня 2010 три американських військовослужбовців були убиті в зіткненні з бойовиками на півдні Афганістану.

 
На цьому фоні песимістично для американців виглядає доповідь голови сенатського комітету з питань армії Карла Левіна. За його словами, в Афганістані сильно не вистачає хороших інструкторів, які дійсно могли б підготувати місцеву армію - всього в Афганістані потрібно 4235 військових інструкторів, тоді як зараз їх усього 1574.


Раніше голова Об'єднаного комітету начальників штабів (ОКНШ) Збройних сил США адмірал Майк Маллен, виступаючи перед військовослужбовцями, які очікували відправки до Афганістану, заявив, що в 2010 році кількість втрат серед військовослужбовців США в Афганістані зросте. За його словами, це може статися у зв'язку зі збільшенням американського контингенту, а також рішучими діями, які заплановані на 2010р.

 
Відомо, що за 2008 рік в Афганістані було вбито близько 1 тис. 140 мирних жителів, втрати військ НАТО склали 286 чоловік. У 2009р. в Афганістані, за яким закріпилася сумна слава "кладовища імперій", загинули 317 американських солдатів - удвічі більше, ніж у 2008р. Всього ж з початку військової операції "Непохитна свобода" в 2001р. на афганській землі загинули більше 950 військовослужбовців США. У той же час минулий жовтень 2009 став найбільш кривавим місяцем для американської армії в Афганістані. За 27 днів у цій країні загинули 55 військовослужбовців, що є найгіршим показником за всі 8 років війни.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся