ru ua

У Південній Кореї відбуваються президентські вибори: Главою держави вперше може стати жінка

Автор: RBC.UA
У Південній Кореї стартували президентські вибори. Голосування почалося о 06:00 за місцевим часом (23:00 за Києвом). За посаду глави держави борються шість кандидатів, проте основна боротьба розгорнеться між представницею правлячої партії "Сенурі" Пак Кин Хе і кандидатом від ліберальної Об'єднаної демократичної партії Мун Чже Ін.

У Південній Кореї стартували президентські вибори. Голосування почалося о 6:00 за місцевим часом (23:00 за Києвом).
За посаду глави держави борються шість кандидатів, проте основна боротьба розгорнеться між представницею правлячої партії "Сенурі" Пак Кин Хе і кандидатом від ліберальної Об'єднаної демократичної партії Мун Чже Ін.

За даними опитувань, обидва кандидати йдуть практично нарівні. У разі якщо перемогу здобуде Пак Кин Хе, вона стане першою жінкою-президентом в історії країни.

Вибори в Південній Кореї - це перш за все свято, а вже потім політика. Суміш карнавалу і різдвяних гулянь. У морозні дні натовп розігрівають запальними танцями зі сцени і теплими напоями із легкою закускою в азіатському стилі. Незважаючи на мінус десять, цю президентську кампанію називають найжаркішій. Кандидати - повна протилежність один одному. Ті, хто в жовтому - голосують за Мун Чже Іна - опозиціонера, лідер Об'єднаної демократичної партії, син перебіжчика з КНДР, в минулому юрист і правозахисник. Він непримиренний противник нинішньої консервативної влади на чолі з президентом Лі Мен Баком і прихильник м'якого курсу відносно Пхеньяну.

Читайте також: Товарообіг сільгосппродукції між Україною та Південною Кореєю за 9 міс. 2012 р. збільшився в п'ять разів- до 215 млн дол

Головний опонент Мун Чже Іна - лідер правлячої партії Сенурі Пак Кин Хе, дочка знаменитого південнокорейського генерала Пак Чон Хі - реформатора, автора південнокорейського економічного дива і диктатора, убитого після третього замаху в 1979 році. Її прихильників легко впізнати за червоними шарфами. Опора Пак Кин Хе - багата еліта і заможний середній клас. По духу передвиборної платформи - це Маргарет Тетчер з азіатським обличчям. Вона обіцяє в умовах насування глобальної економічної кризи управляти країною "турботливою материнської рукою", і це подобається не тільки прекрасній половині південнокорейців.

У Південній Кореї відбуваються президентські вибори: Главою держави вперше може стати жінка

Представники правлячої партії "Сенурі", тим часом, заявляють про порушення з боку опозиції. За їх словами, після того, як була завершена офіційна передвиборча кампанія, велика група людей отримала повідомлення із закликом голосувати на виборах за опозиційну Об'єднану демократичну партію. Представники демократів всі пред'явлені звинувачення на їхню адресу спростували. Будь-яка агітація в день виборів є злочином, покаранням за яке може бути навіть тюремне ув'язнення.

Національна виборча комісія Південної Кореї вже звернулася в прокуратуру з проханням вивчити надійшли повідомлення.

Читайте також: Китай, Японія, Південна Корея і країни АСЕАН мають намір створити найбільшу зону вільної торгівлі

Підсумки голосування стануть відомі не раніше 23.00 за місцевим часом (16.00 за Києвом). Термін повноважень нинішнього президента Південної Кореї Лі Мен Бака закінчується в лютому 2013 року.

Вибори відбуваються за мажоритарною виборчою системою в один тур. Президентом обирається кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів. Згідно південнокорейської Конституції, президент обирається на 5 років і обмежений єдиним терміном.

Термін повноважень діючого президента Лі Мен Бака закінчується в лютого 2013 р.