У Ємені бойовики "Аль-Кайєди" вбили сімох солдат

Міністерство оборони Ємену повідомило, що сім військовослужбовців були вбиті бойовиками терористичної організації "Аль-Кайєда" вранці 1 квітня 2012 р.

Міністерство оборони Ємену повідомило, що сім військовослужбовців були вбиті бойовиками терористичної організації "Аль-Кайєда" вранці 1 квітня 2012 р.

У повідомленні єменського оборонного відомства напад "Аль-Кайєди" названо "віроломною терористичною атакою", повідомляє Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ . Раніше стало відомо, що 31 березня в зіткненнях з угрупуванням ісламізму загинули, щонайменше, 20 військовослужбовців.

Найбільшим зіткненням військових з бойовиками "Аль-Кайєди" назвали бій, що стався в Ємені 4 березня. Тоді загинуло 185 солдатів урядової армії.

Вогнем у відповідь було знищено 32 екстреміста афілійованої з ультрарадикальною міжнародною терористичною організацією "Аль-Кайєда" угрупування "Ансар Аш-Шарія" ("Послідовники шаріату"). У полон потрапили 55 єменських військових.

Ємен, звідки родом родина Усами бен Ладена, давно став притулком для терористів з "Аль-Кайєди" через слабку центральну владу та велику кількість важкодоступних територій. За останні кілька років в країні неодноразово відбувалися теракти і диверсії, мішенями яких були іноземні туристи, дипмісії західних країн, сили безпеки та об'єкти інфраструктури, головним чином, нафтові.

Екстремісти значно зміцнили свої позиції на півдні та сході республіки з початком народних хвилювань в країні в кінці січня минулого року. Вони захопили, крім Зінджібара, ще два невеликих населених пункти в провінції Абьян. Збройний конфлікт між бойовиками і єменськими силовиками в провінції Абьян триває з травня 2011 р. У середині січня бойовики захопили місто Рада в провінції Ель-Бейда, що розташований всього в 150 км від столиці, яку вони утримували більше тижня.

У січні 2011 р. в Ємені слідом за Тунісом та Єгиптом спалахнули масові заворушення. Протестувальники вимагали відставки Президента Салеха. 23 листопада 2011 р. Салех підписав у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді угоду з представниками опозиції про передачу влади. Угоду про мирну передачу влади в Ємені було розроблено за ініціативою Ради співробітництва арабських держав Перської затоки. Воно гарантувало Салеху і членам його сім'ї імунітет від кримінального переслідування в обмін на передачу влади Хаді, який тоді займав пост віце-президента країни.

Ємен - одна з найбідніших арабських країн. Про економічну стабільність держави мови поки не йде. Крім того, відставка Салеха і перехід влади до Хаді не заспокоїли країну. Крім постійних релігійних чвар в Ємені регулярно відбуваються демонстрації з вимогою здійснити справжнє очищення органів влади від прихильників попереднього режиму.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top