ua en ru

В.Язєв: За умов об’єднання «Нафтогазу» і «Газпрому» будуть внесені корективи по «Південному потоку»

Автор: RBC.UA
Об'єднання українського  НАК «Нафтогазу» з російським  ВАТ «Газпромом» є процесом тривалим і переговори щодо цього не обіцяють швидких результатів. Однак лише за умов об'єднання цих підприємств Росія може внести корективи в будівництво обхідного газопроводу «Південний потік».

Об'єднання українського НАК «Нафтогазу» з російським ВАТ «Газпромом» є процесом тривалим і переговори щодо цього не обіцяють швидких результатів. Однак лише за умов об'єднання цих підприємств Росія може внести корективи в будівництво обхідного газопроводу «Південний потік». Про це, як повідомляє радіо «Свобода», під час телемосту між Києвом та Москвою заявив заступник голови Держдуми Росії, президент «Російського газового товариства» Валерій Язєв.

Як вважає російський депутат, ціна газу не може бути в центрі українсько-російських переговорів.

«У нас, у 2009 році, на 11 років була підписана угода щодо ціни на газ. З точки зору Росії, «Газпрому», умови справедливі, й вони реалізуються. «Газпром» розуміє непросту економічну ситуацію в цілому по Європі та в Україні. І пізніше були домовленості на 100 доларів зменшити ціну на тисячу кубометрів газу», - зазначив В.Язєв.

За словами заступника голови Держдуми Росії, переговори щодо створення спільного підприємства між «Нафтогазом» та «Газпромом» будуть довготривалими, а тому говорити зараз про якісь результати, навіть проміжні, зарано.
«Це настільки складний процес, він дуже чутливий, особливо для України, з урахуванням місця, ролі і значення, які «Нафтогаз» займає в українській економіці і взагалі в соціально-економічних питаннях», - констатував В.Язєв.

У випадку об'єднання компаній, як зазначає президент «Російського газового товариства», буде проведено міжнародний аудит і оцінена вартість газотранспортної системи України.
За його словами, в разі об'єднання, газ за внутрішньоросійськими цінами отримають українські споживачі, але це стосуватиметься лише населення, а не промисловості.

Також, за його словами, "Нафтогаз" зможе отримати доступ до освоєння родовищ у Астраханській області та на півострові Ямал. Ямальскі родовища, на думку заступника голови Держдуми Росії, мають 16 трлн куб.м газу, що рівно обсягам розвіданого газу всього світу без Катару та Ірана.

Як відомо, 20 серпня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що об'єднання «Газпрому» та «Нафтогазу» неможливо. Президент також зазначив, що для України буде цікавою лише пропозиція про створення підприємства на паритетних умовах - 50% на 50%.

Міністр палива та енергетики Юрій Бойко трохи згодом пояснив, що паритетними принципами є ті, які надають можливість розвитку української економіки і не суперечать її національним інтересам.

"Газпром" - газотранспортна і газодобувна монополія РФ. Статутний капітал ВАТ "Газпром" становить 118 млрд 367 млн 564,5 тис. руб. Він розділяється на 23 млрд 673 млн 512,9 тис. звичайних акцій номіналом 5 руб. Більше 50% акцій "Газпрому" належить державі. Видобуток газу ВАТ "Газпром" в 2009р., за оперативними даними Міненерго РФ, стосовно 2008р. знизився на 16,1% - до 462,2 млрд куб. м.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий прибуток НАК "Нафтогаз України" в 2009 р. скоротився щодо 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол.