В.Янукович: Закон про судоустрій підвищить професійність суддівського корпусу

Новий закон про судоустрій та статус суддів значно підвищить професійність суддівського корпусу. Про це заявив Президент Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Новий закон про судоустрій та статус суддів значно підвищить професійність суддівського корпусу. Про це заявив Президент Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.
«Цей закон дає підстави сподіватися на істотне підвищення рівня професійної підготовки кандидатів у судді. Вища кваліфікаційна комісія суддів і Національна школа суддів мають всі можливості для забезпечення суддів виключно кваліфікованими кадрами», - сказав Президент.
Він додав, що найближчим часом на етапі підбору суддівських кадрів будуть перевірятися не тільки їх знання, а й ділові, психологічні і моральні якості.
Також глава країни відзначив, що виступає за впровадження судового збору для поліпшення фінансового становища суддів. «Ми однозначно будемо забезпечувати суди всім необхідним, і одним із шляхів досягнення цієї мети я бачу впровадження інституту судового збору. Надходження від нього повинні направлятися на фінансування діяльності суддів, розмір його повинен бути диференційованим у залежності від виду та складності справи», - сказав Президент.
Нагадаємо, що Президент створив Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, що розпочне свою роботу з 1 жовтня ц.р.
Як відомо, 17 серпня ц.р. глава держави закликав суддів не піддаватися спробам впливу на свої рішення. В. Янукович заявляв, що суд зобов'язаний бути чесним, і не має право підтримувати будь-які сили, крім закону та законних інтересів наших громадян він.
Президент також відзначав про необхідність викорінення практики тиску і втручання в роботу судових інституцій з боку будь-яких гілок влади.
6 серпня ц.р. збори суддів Верховного суду України (ВСУ) звернулися до Президента, ВР та Кабміну з проханням переглянути "Перехідні положення" цього закону і забезпечити умови для діяльності ЗСУ. На думку ВСУ, відповідно до нового закону "Про судоустрій і статус суддів" Кабмін у місячний термін повинен забезпечити розміщення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в адміністративних приміщеннях, де розміщуються судові палати у цивільних та кримінальних справах ВСУ.
Нагадаємо, що 6 вересня ц.р. керівництво Вищої ради юстиції (ВРЮ) заявляло, що Закони про судоустрій та про Вищу раду юстиції потрібно привести у відповідність один одному. ВРЮ заявляв, що існує розроблений законопроект з цього приводу, однак він підлягає суттєвому доопрацюванню.
Також 14 вересня ц.р. Президент ліквідував ряд військових апеляційних та військових місцевих судів.
Як відомо, 7 липня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону «Про судоустрій та статус суддів», яким передбачено існування такого суду. Відповідно до прийнятого законопроекту, Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справах нарівні з Вищим адміністративним судом та Вищим господарським судом зможе функціонувати як суд касаційної інстанції.
У той же час документ передбачає, що у Верховного Суду залишаються повноваження щодо перегляду справ на наступних підставах: неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що призвело до прийняття протилежних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; встановлення міжнародних судових установою, юрисдикція якого визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся