ru ua

ВР зареєструвала проект постанови щодо призначення В.Пшонки генпрокурором України

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради України письмове подання про призначення Віктора Пшонки на посаду генерального прокурора України.

У Верховній Раді України зареєстрований проект постанови №7325 від 3 листопада 2010 р. "Про надання згоди на призначення Президентом України Віктора Пшонки на посаду генерального прокурора України".

Нагадаємо, сьогодні Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради України письмове подання про призначення В.Пшонки на посаду генерального прокурора України.

У зв'язку із завершенням терміну повноважень В.Янукович звільнив Олександра Медведька з посади генерального прокурора України.

За словами голови держави, у нього з О.Медведьком відбулася бесіда, під час якої той звернувся з проханням перейти на іншу роботу. «Він звернувся до мене, оскільки у нього закінчився п'ятирічний конституційний період перебування на посаді. Згідно із законом, він має право працювати далі, тобто продовжити свою роботу з подальшим затвердженням за рішенням Президента України у Верховній Раді», - зазначив Президент.

«Головна причина: він вважає, що треба модернізувати органи прокуратури, потрібно проводити реформування системи правоохоронних органів та проводити ротацію кадрів», - зауважив голова держави.

Остаточного рішення щодо подальшої роботи О.Медведька наразі немає, сказав В.Янукович. За словами голови держави, воно буде прийнято у найближчими днями. «Він (О.Медведько) буде працювати, я впевнений, на достатньо високому рівні, і його досвід та знання потрібні державі», - резюмував Президент.

Нагадаємо, 26 жовтня О.Медведько заявив, що готовий очолити Генеральну прокуратуру України (ГПУ) на наступні 5 років. До О.Медведька на цій посаді працювали 13 генпрокурорів, але 5 років поспіль ніхто не працював.

Відзначимо, 4 листопада закінчується термін повноважень нинішнього генпрокурора О.Медведька. За діючою Конституцією Президент вносить кандидатуру на посаду генпрокурора на затвердження парламенту, а звільнити може достроково без згоди. У редакції Конституції 2004 р. для дострокового звільнення прокурора згода парламенту була обов'язковою.

Віктор Пшонка народився в 1954 р. в Донецькій обл. У 1980 р. закінчив Харківський юридичний інститут. Кандидат юридичних наук. З 1986 р. працював прокурором Краматорська, з 1997 р. - перший заступник прокурора Донецької обл. 1998-2003 рр. - прокурор Донецької обл., член колегії ГПУ. З листопада 2003 р. - заступник генпрокурора України Геннадія Васильєва. З кінця 2006 р. - заступник О.Медведька. У червні 2010 р. був призначений першим заступником генпрокурора замість Сергія Винокурова, що пішов у Конституційний Суд.