ru ua

В.Янукович ветував закон про встановлення лічильників газу

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (встановлення лічильників газу) і повернув його до Верховної Ради (ВР) України зі своїми пропозиціями, передає прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (встановлення лічильників газу) і повернув його до Верховної Ради (ВР) України зі своїми пропозиціями, передає прес-служба Президента.

Підставою для такого рішення стало те, що введення деяких положень закону могло призвести до звуження прав громадян України на отримання належного енергопостачання. Зокрема, в законі недостатньо чітко врегульовано питання відповідальності газорозподільних організацій за своєчасне встановлення громадянам України приладів обліку газу. Президент України не може погодитися з тим, що ця відповідальність перекладається на споживачів, які внаслідок несвоєчасного встановлення з вини організацій лічильників можуть бути позбавлені можливості користуватися природним газом.

Деякі передбачені законом терміни встановлення лічильників природного газу не можуть бути дотримані, оскільки вони вже пройшли. У законі також не було враховано встановлене раніше прийнятими актами законодавства розмежування функцій між учасниками газового ринку відповідно до європейської практики.

У своїх пропозиціях глава держави визначив заходи, які необхідно вжити для врегулювання зазначених вище питань, і запропонував відповідні зміни до закону про забезпечення комерційного обліку природного газу.

Нагадаємо, ВР 7 квітня прийняла у другому читанні і в цілому урядовий законопроект про введення комерційного обліку газу (встановлення лічильників газу) для всіх категорій споживачів за рахунок держбюджету і постачальників газу. Відповідний проект закону "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (№ 7024 від 29.07.2010 р.), ініційований Кабміном, підтримали 232 народних депутати.

Відповідно до прийнятого законопроекту, суб'єкти господарювання, які здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов'язані:
1) забезпечити встановлення лічильників газу:
а) для населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується:
комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 р.;
для підігріву води та приготування їжі, - до 1 січня 2016 р.;
тільки для приготування їжі, - до 1 січня 2018 р.;
б) для інших споживачів - до 1 квітня 2011 р.;
2) припинити розподіл природного газу споживачам, які використовують природний газ без його комерційного обліку, у разі відмови таких споживачів від встановлення лічильників газу у визначені законопроектом терміни.

Як йдеться в пояснювальній записці прийнятого документа, "для введення 100-відсоткового оснащення населення лічильниками газу, необхідно залучення грошових коштів у сумі близько 2 млрд 856 млн грн без ПДВ, у разі прийняття такого варіанту, починаючи з 1 січня 2011 протягом наступних семи років необхідне щорічне фінансування в розмірі близько 408 млн грн без ПДВ".