В.Янукович: У 2011 р. від 1 млрд грн економії від адмінреформи залишиться близько 10%
У 2011 р. від 1 млрд грн економії від адмінреформи залишиться близько 10% через виплати компенсацій звільненим чиновникам. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович на Раді регіонів, передає кореспондент РБК-Україна.
"Тільки за рахунок оптимізації складу державного апарату та скорочення кількості органів виконавчої влади економія в державному бюджеті в 2011 р. складає близько 1 млрд грн, але скільки з тих грошей піде на компенсацію (скороченим чиновникам), ми ще порахуємо. Як кажуть фахівці, то близько 10% залишиться економії. Але вже в 2012 р. і наступні роки - це буде суттєва підтримка бюджету", - заявив В.Янукович.
Крім того, Президент України Віктор Янукович закликав регіональне керівництво зменшити кількість чиновників до рівня 2004-2005 рр. "Як це (зростання кількості чиновників) вплинуло на якість роботи державної влади всі ми добре знаємо. Тому я звертаюсь до новообраних керівників міст, областей та регіонів...якщо ми з вами повернемось хоча б до чисельності 5-6-річної давнини, то це буде абсолютно нормально", - сказав В.Янукович. Він додав, що буде допомагати тим, хто проведе такі скорочення добровільно.
Нагадаємо, 10 грудня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив членам уряду негайно розпочати процес ліквідації і реорганізації міністерств та відомств, вжити належних заходів щодо скорочення чисельності апаратів секретаріату Кабінету міністрів, міністерств та відомств на виконання указу Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».
Відзначимо, своїм указом Президент доручив Кабінету міністрів забезпечити в процесі ліквідації, реорганізації центральних органів виконавчої влади скорочення чисельності державних службовців, які працюють у центральних органах виконавчої влади, не менше, ніж на 30%; подати у двомісячний строк проекти положень про центральні органи виконавчої влади; вжити заходів щодо ліквідації урядових органів в системі центральних органів виконавчої влади; опрацювати питання оптимізації механізму реалізації державної політики на місцевому рівні, в тому числі щодо функціонування територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
Крім того, уряд забов'язаний вжити заходів щодо скорочення штатної чисельності працівників Секретаріату Кабінету міністрів України не менше, ніж на 50%; вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі;
Нагадаємо, Президент ліквідовував 6 державних установ, перейменував 2 відомства, створив і реорганізував 17 державних служб. В.Янукович також встановив нову схему організації центральних органів виконавчої влади. У новому Кабінеті міністрів колишні посади зберегли 6 міністрів. Зокрема, реорганізації не піддалися 6 міністерств, відповідно і не було указів про звільнення міністра юстиції Олександра Лавриновича, міністра оборони Михайла Єжеля, міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, міністра охорони здоров'я Зиновія Митника, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова і міністра фінансів Федора Ярошенка.
Крім того, Президент перепризначив 10 членів Кабміну. Зокрема, В.Янукович призначив Андрія Клюєва першим віце-прем'єр - міністром економічного розвитку і торгівлі, Бориса Колеснікова віце-прем'єр-міністром України - міністром інфраструктури, Сергія Тігіпка віце-прем'єр-міністром України - міністром соціальної політики, Віктора Тихонова віце-прем'єр-міністром України - міністром регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України.
Також В.Янукович призначив Миколу Злочевського міністром екології і природних ресурсів, Дмитра Табачника - міністром освіти і науки, молоді і спорту, Михайла Куліняка міністром культури, Віктора Балогу - міністром надзвичайних ситуацій, Юрія Бойка - міністром енергетики і вугільної промисловості, Миколу Присяжнюка - міністром аграрної політики і продовольства.