ru ua

В.Янукович затвердив положення щодо контролю Президента за ЗСУ

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович затвердив положення про здійснення контролю Президента за діяльністю Збройних сил України (ЗСУ) і інших військових формувань. Про це йдеться в указі Президента України від 27 вересня 2010 р. №917/2010.

Президент України Віктор Янукович затвердив положення про здійснення контролю Президента за діяльністю Збройних сил України (ЗСУ) і інших військових формувань. Про це йдеться в указі Президента України від 27 вересня 2010 р. №917/2010.

Згідно з положенням, основними формами контролю є інспекція - всебічне вивчення стану об'єкту контролю, його структурних підрозділів; перевірка - вивчення окремих питань діяльності об'єкту контролю, його структурних підрозділів.

Метою контролю є визначення здатності об'єкта контролю, його структурних підрозділів виконувати завдання за призначенням та відповідності їх діяльності Конституції України, законам України, актам Президента України та Кабінету Міністрів України, рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указами Президента України.

Об'єктами контролю є Міністерство оборони України, його структурні підрозділи та підпорядковані установи; Генеральний штаб ЗСУ, його структурні підрозділи та підпорядковані йому органи військового управління, війська та установи; командування і штаби видів ЗСУ та підпорядковані їм війська та установи; командування і штаби військових оперативних командувань та підпорядковані їм війська, військові комісаріати та установи; Головне управління розвідки Міноборони України; Головне управління внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України і підпорядковані йому з'єднання, частини та установи; Адміністрація Державної прикордонної служби України і підпорядковані територіальні органи, Морська охорона та органи охорони державного кордону, розвідувальний орган і органи забезпечення Адміністрації Державної прикордонної служби України; Адміністрація Державної спеціальної служби транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України і підпорядковані їй об'єднані загони, окремі загони, загони, підрозділи охорони, органи забезпечення, навчальний центр, заклади, підприємства та установи.

Контроль здійснюється Інспекцією з питань контролю за діяльністю військових формувань Головного управління з питань оборонної політики і діяльності правоохоронних органів Адміністрації Президента. До складу інспекційної комісії можуть бути включені працівники структурних підрозділів Адміністрації Президента, фахівці військових формувань і контролюючих органів за узгодженням з їх керівниками.

За результатами інспекції готуються висновки для доповіді Президентові України.

Нагадаємо, 13 серпня ц.р. В.Янукович підписав указ про забезпечення здійснення контролю за діяльністю ЗСУ і інших військових формувань. Глава держави ухвалив покласти на Адміністрацію Президента України забезпечення здійснення повноважень Президента України у сфері контролю за діяльністю ВСУ, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

У зв'язку з цим вирішено було внести зміну до положення про Адміністрацію Президента України, затвердженого указом Президента України від 2 квітня 2010 р. № 504, доповнивши підпункт 3 п.4 словами «забезпечує здійснення повноважень у сфері контролю над діяльністю Збройних Сил України, інших військових формувань».

Відзначимо, Указ Президента України від 30 січня 2007 р. №49 «Про питання забезпечення здійснення контролю Президента України за діяльністю військових формувань» визнаний таким, що втратив дію.