ua en ru

В.Янукович: Угода про асоціацію з ЄС є пріоритетом для України

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович заявив, що підписання Угоди про Асоціацію Україна і Європейським Союзом (ЄС) є першочерговим завданням у зовнішній політиці Україна на даному етапі.

Президент України Віктор Янукович заявив, що підписання Угоди про Асоціацію Україна і Європейським Союзом (ЄС) є першочерговим завданням у зовнішній політиці Україна на даному етапі. Про це глава держави заявив під час свого виступі на засіданні сьомого саміту Ялтинської європейської стратегії (YES), який проходить сьогодні в Ялті.

"Першочерговим завданням у зовнішній політиці Україна на даному етапі я вважаю укладання з Європейським Союзом Угоди про Асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі. Ще одним надзвичайно важливим питанням, яке безпосередньо стосується всіх українців, є введення безвізового режиму поїздок до країн Європейського Союзу. По всіх цих питань йде напружений переговорний процес", - сказав В.Янукович.

Президент України переконаний, що асоціативні відносини між Україною та ЄС, які охоплюють всі суспільно значущі сфери політичних, економічних і соціальних відносин, повинні "активно формуватися, не чекаючи офіційного підписання та ратифікації Угоди про Асоціацію".

В той же час, В.Янукович розкритикував умови створення зони вільної торгівлі, запропоновані Європейським Союзом (ЄС), оскільки вони мало прийнятні для України. За словами В.Януковича, ці умови пов'язані із значними витратами і одночасно втратами державного бюджету. "ЄС пропонує моментально зняти тарифні та нетарифні обмеження. Вартість цього - 20% втрат бюджету від імпортних надходжень з ЄС", - сказав глава держави.

Нагадаємо, 31 липня ц.р. В.Янукович доручив прем'єр-міністрові Миколі Азарову, міністру економіки Василю Цушку та міністру закордонних справ Костянтину Грищенку підготувати і передати на розгляд Президентові України узгоджену, консолідовану позицію української сторони, спрямовану на розблокування переговорного процесу з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

Раніше, 9 липня ц.р. Президент ЄС Герман Ван Ромпей під час зустрічі з прем'єр-міністром України М.Азаровим заявив, що переговори щодо Угоди про асоційоване членство України в Європейський Союз (ЄС), щодо зони вільної торгівлі та безвізового режиму між Україною та ЄС відбуваються динамічно і результати можуть з'явитися на саміті Україна-ЄС у листопаді 2010 р.

У свою чергу М.Азаров підкреслив, що українська сторона зацікавлена, щоб це дійсно була угода про вільну торгівлю, щоб Україна не стикалася з різними обмеженнями, квотами, як це є зараз.

20 червня ц.р. віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко заявив, що не бачить радикальних перешкод на шляху до тіснішої інтеграції України з ЄС.

18 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Головною стратегічною метою України була, є і буде інтеграція до ЄС. За словами Президента, євроінтеграційні реформи в Україні почнуться в 2010 р.

Відзначимо, 17 травня ц.р. верховний представник Європейської Комісії із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон заявила, що угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана вже до кінця нинішнього року. К.Ештон сказала, що укладення угоди про асоціацію дасть до того ж, можливість створити зону вільної торгівлі між ЄС і Україною. Представниця Єврокомісії стверджує, що тісна політична та економічна інтеграція Брюсселя та Києва відкриє європейський ринок для українських товарів.

«Угода про асоціацію» визначає не тільки юридичні відносини України та Євросоюзу, а й спонукає Україну до соціальних і економічних реформ. Ним передбачається співробітництво сторін по широкому спектру питань, в основному в області економіки. Головний компонент цієї угоди - створення зони вільної торгівлі. Укладення угоди про асоційоване членство наблизить Україну до підписання договору про умови вступу України в ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися «Угода про асоціацію».