В.Янукович: Україна зацікавлена в лібералізації візового режиму з Японією
Японія вивчить можливість спрощення візового режиму для українців. Про це йдеться у спільній заяві Президента України Віктора Януковича і прем'єр-міністра Японії Наото Кана щодо українсько-японського глобального партнерства, повідомляє прес-служба глави держави.
В.Янукович наголосив, що Україна зацікавлена у поступовій лібералізації візового режиму з Японією для наших громадян, нагадавши, що Україна 6 років тому запровадила безвізовий режим для громадян Японії. Також він висловив сподівання, що парламент Японії сприятиме ухваленню зустрічних заходів.
Крім того, сторони також обговорили перспективи започаткування прямого авіасполучення між Україною та Японією. З метою нарощування обсягів взаємних поїздок громадян між авіаперевізниками досягнуто згоди здійснити влітку цього року одинадцять прямих чартерних рейсів Токіо-Київ-Токіо. Цей крок сприятиме запровадженню регулярного прямого авіасполучення.
Президент України наголосив, що розвиток багатогранних відносин з Японією належить до основних пріоритетів зовнішньої політики України. Важливою складовою цих відносин є двосторонні міжпарламентські зв'язки. Адже контакти між законодавчими органами сприятимуть поглибленню політичного діалогу.
Відзначимо, Президент України перебуває в Японії з офіційним візитом. 18-19 січня глава Української держави перебуватиме у м. Токіо, де планується, окрім іншого, аудієнція у Імператора Японії Акіхіто. 19-21 січня глава держави відвідає м. Кіото та м. Осака.
Нагадаємо, 22 листопада 2010 р. Європейський Союз (ЄС) надав Україні план дій щодо безвізового режиму для короткострокових поїздок.
Відзначимо, 20 листопада Євросоюз заявив про план дій для України щодо встановлення безвізового режиму, про що повідомив президент Єврокомісії Ж.М. Баррозу. За його словами, Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем.
28 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що для надання Україні дорожньої карти щодо безвізового режиму з ЄС на саміті Україна-ЄС необхідна згода всіх 27 країн-учасниць Європейського союзу.
Як повідомлялося, 28 травня ц.р. представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною та ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що у питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна та соціальна складові.
Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною та ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р. Також 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС на 2010 р.
Крім того, 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запитати членство в ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.