ua en ru

В.Янукович: Україна виконує свої зобов'язання перед МВФ

Автор: RBC.UA
Президент Віктор Янукович заявив, що Україна «виконує і перевиконує» свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це глава держави заявив на зустрічі з представниками німецьких ділових кіл, яка відбулася сьогодні в Берліні, повідомляє офіційний сайт Президента.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна «виконує і перевиконує» свої зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це глава держави заявив на зустрічі з представниками німецьких ділових кіл, яка відбулася сьогодні в Берліні, повідомляє офіційний сайт Президента.

«Зобов'язання, які ми брали перед Міжнародним валютним фондом, на 100% виконуються і перевиконуються. Хоча заходи, які ми сьогодні плануємо в Україні, в суспільстві викликають, як то кажуть, неоднозначну реакцію», - відзначив В.Янукович.

В той же час, за його словами, це вимушені і прогресивні кроки нової влади, адже Україна всі 19 років своєї незалежності не реформувалася. «І 19 років йшли розмови про реформи, йшла боротьба за владу, були зіткнення, з'ясування відносин», - заявив Президент.

В.Янукович відзначив, що сьогодні «Україні потрібно дуже швидко реформуватися ради майбутнього».

Раніше, 11 серпня ц.р., віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявляв, що Кабінет міністрів України виконає всі зобов'язання, взяті перед МВФ. "Все, що підписала держава в особі прем'єр-міністра, глави Нацбанку, міністра фінансів, ми виконаємо все до копійки. Розмови про те, що можна не виконувати угоду з Міжнародним валютним фондом, - це особиста думка якихось депутатів або якихось політиків. Ми виконаємо всі взяті на себе зобов'язання", - сказав С.Тігіпко.

10 серпня ц.р. у ряді ЗМІ повідомлялося, що глава Федерації профспілок України (ФПУ), народний депутат від Партії регіонів Василь Хара вважає, що Україна не буде виконувати всі вимоги, вказані в меморандумі про співпрацю з МВФ, зокрема не підвищуватиметься пенсійний вік для жінок.

Нагадаємо, 29 липня ц.р. МВФ схвалив виділення Україні кредиту у розмірі 15,15 млрд дол. для скорочення дефіциту бюджету ціною хворобливих економічних реформ. Кредит більш ніж в сім разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду.

Відзначимо, умови кредиту передбачають цілий ряд хворобливих економічних заходів, зокрема скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р. Скорочення бюджетного дефіциту вимагає від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектору.

Так, Кабінет міністрів підвищить на 50% ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) в квітні 2011 року. Відзначимо, що 14 липня ц.р. НКРЕ вже затвердила нові роздрібні ціни на природний газ для населення і підприємств ТКЕ, які набули чинності з 1-го серпня ц.р.

Об'єм попередньої дворічної програми stand-by для України, початої в листопаді 2008 р., складав 16,4 млрд дол., з яких більше 11 млрд дол. виділили трьома траншами.