В.Янукович: Україна виконає рішення Стокгольмського суду у справі RosUkrEnergo

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна виконає рішення Стокгольмського арбітражу у справі RosUkrEnergo. Про це він заявив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в Брюсселі.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна виконає рішення Стокгольмського арбітражу у справі RosUkrEnergo. Про це він заявив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу в Брюсселі, передає "5 канал".

"Що стосується цього судового процесу, він буде відбуватись в рамках міжнародного законодавства, яке Україна буде завжди виконувати і завжди дотримуватись", - зазначив Президент.

Нагадаємо, 9 вересня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що відшкодування RosUkrEnergo (RUE) 11,5 млрд куб. м газу не вплине на фінансово-економічну систему України.

Раніше, НАК «Нафтогаз України» подала апеляцію на рішення Шевченківського районного суду Києва, яке підтверджує вердикт Стокгольмського арбітражу про те, що «Нафтогаз» зобов'язаний повернути компанії RUE понад 12 млрд куб. м газу.

19 серпня Міністерство палива і енергетики повідомляло, що «Нафтогаз України» має намір оскаржити рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня, яке зобов'язує НАК виконати рішення Стокгольмського арбітражу про повернення RUE 12,1 млрд куб. м газу. Доручення «Нафтогазу» оскаржити рішення в апеляційній інстанції дав Ю.Бойко.

Нагадаємо, 27 липня комісія Державної митної служби України закінчила перевірку законності митного оформлення 11 млрд куб. м природного газу, який належав компанії RUE AG. Детально вивчивши матеріали митного оформлення газу, перевіривши законність рішень і дій посадових осіб у цій справі, комісія підтвердила невідповідність чинному законодавству розмитнення вказаного газу на користь НАК «Нафтогаз України», і виявила численні порушення з боку посадових осіб Державної митної служби України.

Відзначимо, 8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал зобов'язав НАК «Нафтогаз України» повернути RUE 11 млрд куб. м газу, а також сплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в обсязі 1,1 млрд куб. м газу.

11 млрд куб. м газу були вилучені НАК «Нафтогаз України» у RUE в 2009 р. як компенсація заплаченого «Нафтогазом» боргу RUE перед «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд дол. після того, як в результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні 2009 р. RUE було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межами. Це було зроблено за узгодженням із «Газпромом», який володіє 50% RUE.

Первинна вартість 11 млрд куб. м газу становила 1,7 млрд дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 куб. м. RUE розраховує отримати 5,4 млрд дол. (по 490 дол. за тисячу куб. м).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся