ua en ru

В.Янукович: Україна не отримувала від РФ пропозицій про участь у МС

Автор: RBC.UA
Україна не отримувала жодних пропозицій від Російської Федерації (РФ) щодо участі в Митному союзі (МС) з РФ, Казахстаном і Білорусією. Про це заявив Президент України Віктор Янукович.

Україна не отримувала жодних пропозицій від Російської Федерації (РФ) щодо участі в Митному союзі (МС) з РФ, Казахстаном і Білорусією. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю виданню The Wall Street Journal.

Таким чином, Президент прокоментував заяву прем'єра РФ Володимира Путіна, зроблену під час візиту до Києва 12 квітня, що членство принесе вигоди України в розмірі до 9 млрд дол на рік.

"Україна не отримувала ніяких конкретних пропозицій", - запевнив В.Янукович в інтерв'ю виданню.

Глава держави виключив повноправне членство України в Митному союзі, яке призвело б до неможливості підписання угоди з ЄС про вільну торгівлю. У той же час В.Янукович пропонує домагатися угоди про вільну торгівлю та інше співробітництво з пост-радянським блоком (post-Soviet bloc), що має назву форматом "3 +1", пише видання.

Зазначимо, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко 22 квітня ц.р. в парламенті заявив, що Україна не буде вступати в Митний союз. У той же час К.Грищенко відзначив, що українська сторона готова до опрацювання питання підписання між Україною та членами Митного союзу угоди про ЗВТ. «В ідеалі така зона вільної торгівлі повинна бути з кожною країною повної і всеосяжної", - сказав він.

При цьому зі слів К.Грищенка, у разі не підписання таких угод членами Митного союзу треба йти "шляхом укладання секторальних угод з країнами Митного союзу", - додав міністр.

К.Грищенко додав, що основна стратегічна мета України - це підписання угоди щодо вільної торгівлі в ЄС.

Нагадаємо, 5 квітня ц.р. заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Валерій П'ятницький заявив, що членство України в Митному союзі (МС) виключає можливість укладення окремої угоди про вільну торгівлю з будь-якою третьою країною. "Справа в тому, що ТЗ може укладати угоди з іншою стороною, але окремий його член самостійних угод укладати не може, тому, якщо ми вступаємо в ТЗ, то нам треба припиняти переговори з Євросоюзом", - зазначив він.

У той же час, за словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі, мати угоду з ТЗ і мати угоду з Євросоюзом (ЄС) в теорії не створює жодних проблем.
В.Путін 15 березня заявив, що Росія буде змушена посилити обмеження на митниці з України у випадку, якщо Київ прийме рішення про створення ЗВТ з ЄС. Також В.Путін додав, що РФ будет вітати рішення України про переговори щодо приєднання до Єдиного економічного простору або Митного союзу.

Як повідомлялося, 10 лютого ц.р. керівник переговорної групи від Європейської комісії (ЄК) щодо створення ЗВТ Філіпп Куїссон заявляв, що угода про ЗВТ між Україною та ЄС буде підписана в 2011 р. Ф.Куїссон зазначив, що після підписання угода зажадає ратифікації, і вона вступить в дію не раніше 2013 р.