В.Янукович: Створення ЗВТ з ЄС є одним із ключових пріоритетів в діяльності України
Створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом - це питання сьогодні є одним із ключових пріоритетів в діяльності нашої держави. Про це Президент України Віктор Янукович заявив в ході наради щодо переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, повідомляє прес-служба глави держави.
В.Янукович підкреслив актуальність і пріоритетність вирішення проблем, пов'язаних із завершенням процесу створення ЗВТ. "Створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом - це питання сьогодні є одним із ключових пріоритетів в діяльності нашої держави ", - підкреслив В.Янукович.
"Той рівень, який зараз є у вирішенні цього питання - дуже низький, - наголосив Президент. - І я хочу надати імпульсу нашим внутрішнім економічним перетворенням, щоб наблизити це питання до логічного завершення".
Президент зауважив, що хотів би почути детальну інформацію про нинішній стан переговорів, а також про наявні проблеми. "Якщо відчувається уповільнення процесу, то повинна бути зрозумілою його причина", - сказав В.Янукович, додавши, що чекає пропозицій щодо "бачення шляхів вирішення цього питання".
"Безумовно нам треба захистити наші національні інтереси під час цих переговорів. Але мета - досягти логічного завершення процесу, тобто підписання угоди про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом - вона залишається", - резюмував Президент.
Відзначимо, 8 лютого ц.р. в Києві офіційно почався XV раунд переговорів між Україною і Європейським Сюзом про створення зони вільної торгівлі. Основні питання порядку денного цього раунду переговорів такі: лібералізація товарних ринків, торгівля послугами, санітарні і фітосанітарні заходи, торгові аспекти енергетичної співпраці.
Глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкин вважає, що повноцінна зона вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом є справою багатьох років. За словами С.Льовочкина, вже зараз Україна і ЄС можуть ввести режим зони вільної торгівлі для "величезної номенклатури сільгосппродукції, продукції індустріального сектору". Зао деякими іншими позиціями такий режим зможе діяти вже через два роки. На певну групу товарів для введення вільної торгівлі знадобиться тривалий термін, вважає С.Льовочкин.
Нагадаємо, на сьогоднішній день відбулося чотирнадцять раундів офіційних переговорів, включаючи власне відкриття переговорного процесу.