ru ua

Джерело: В. Янукович звільнив чотирьох заступників голови АП

Автор: RBC.UA
З посад заступників глави Адміністрації Президента звільнені Станіслав Скубашевський, Олег Рафальський, Андрій Портнов і Юрій Ладний. Про це РБК-Україна заявило джерело в Партії регіонів України.

З посад заступників глави Адміністрації Президента (АП) звільнені Станіслав Скубашевський, Олег Рафальський, Андрій Портнов і Юрій Ладний. Про це РБК-Україна заявило джерело в Партії регіонів України.

Джерело підкреслило, що звільнені продовжать займати посади керівників управлінь. Зокрема, С.Скубашевський - керівника головного управління з питань регіональної і кадрової політики АП, О.Рафальський - керівника головного управління документального забезпечення АП, А.Портнов - головного управління з питань судової реформи і судоустрою, Ю.Ладний - керівника головного управління державного протоколу і церемоніалу.

Як відзначило джерело, в даний момент вирішується питання про інших заступників глави Адміністрації Президента, зокрема щодо Андрія Гончарука, Ганни Герман, Марини Ставнійчук.

Також не вирішено питання про звільнення або збереження своїх посад перших заступників глави АП Олени Лукаш, яка також є представником Президента в Конституційному суді та Ірини Акимової, яка є представником Президента в Кабінеті міністрів України.

Раніше сьогодні Президент України Віктор Янукович скоротив кількість заступників глави АП до трьох. Крім того, Президент скоротив штат АП, затвердивши граничну чисельність працівників в кількості 514 штатних співробітників. Відповідний указ Президента оприлюднений на веб-сайті глави держави.

Зокрема, В.Янукович затвердив, що до складу АП входить перший заступник глави Адміністрації Президента України; два заступники глави Адміністрації Президента.

Також до структури АП увійшли радники Президента, зокрема представник Президента в Конституційному Суді, керівник Головного управління з питань безпеки і оборони, керівник Головного управління з питань судового устрою, керівник Головного управління з питань діяльності правоохоронних органів, керівник Головного управління з міжнародних відносин, керівник головного управління Державного протоколу і церемоніалу, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації, керівник Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань.

За словами глави АП Сергія Льовочкіна, перший заступник глави АП займатиметься питаннями економічної політики і зв'язками з Кабінетом міністрів. Один із заступників займатиметься питаннями територій, інший виконуватиме функції керівника апарату.
Відзначимо, раніше до складу АП входили два перші заступники - Ірина Акімова і Олена Лукаш, а також шість заступників: Андрій Портнов, Андрій Гончарук, Юрій Добрий, Олег Рафальський, Станіслав Скубашевський і Ганна Герман. Крім того, 1 квітня В.Янукович назначив заступником голови АП Марину Ставнійчук.

Крім того, В.Янукович скоротив кількість співробітників апарату Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України на 57% - до 90 людей. Відповідним указом визначена така структура апарату СНБО: секретар СНБО; перший заступник секретаря; два заступники секретаря; прес-секретар; управління експертно-аналітичного забезпечення; управління координаційної і адміністративної роботи; управління організаційного забезпечення; юридичний відділ; фінансово-економічний відділ; відділ документообігу і архіву; відділ забезпечення доступу до публічної інформації; відділ кадрів; служба секретаря РНБО; сектор контролю виконання актів Президента України; режимно-секретний сектор.

Відзначимо, в даний момент у секретаря РНБО Раїси Богатирьової два перших заступники - Степан Гавриш і Олександр Медведько і п'ять заступників - Сергій Парашин, Ігор Яцук, Павло Ігнатенко, Нестор Шуфріч і Володимир Сивкович.

Нагадаємо, 10 грудня набув чинності указ Президента про адміністративну реформу. Указ прийнятий в цілях оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату і підвищення ефективності державного управління.