В.Янукович: Угоду про вільну торгівлю буде підписано із РФ та іншими країнами-сусідами

П'ятниця 25 червня 2010 13:12
Автор: RBC.UA
Угоду про вільну торгівлю буде підписано з РФ та іншими країнами-сусідами. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на урочистостях, присвячених Дню митника.

Угоду про вільну торгівлю буде підписано з РФ та іншими країнами-сусідами. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на урочистостях, присвячених Дню митника, передає кореспондент РБК-Україна.

«Ми активно працюємо над угодою про асоційоване членство в ЄС, що забезпечить створення вільної торгівлі...Після (підписання угоди з Європейською асоціацією вільної торгівлі) аналогічні торгівельні режими ми плануємо запровадити з РФ та іншими нашими сусідами та партнерами. Перед митницею поставлено нові завдання: необхідно остаточно організувати митне законодавство та стандарти до вимог ЄС», - зазначив голова держави.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вчора підписав у Рейк'явіку "Угоду про вільну торгівлю" з Європейською асоціацією вільної торгівлі (EFTA).

Як повідомив напередодні речник голови МЗС Олег Волошин, договір із Асоціацією "сприятиме просуванню продукції українських експортерів на ринки держав-членів EFTA та збільшенню обсягу інвестицій в економіку України".

"Для України - це перша Угода про вільну торгівлю після приєднання нашої країни до Світової організації торгівлі в 2008 р., а її укладення є одним із важливих здобутків нашого членства в цій організації", - нагадав О.Волошин.

На думку експертів Міністерства закордонних справ та економіки України, угода про вільну торгівлю «Україна - EFTA» зміцнить переговорну позицію України при підготовці до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС.

Нагадаємо, 27 травня віце-прем'єр з економіки Сергій Тігіпко заявив, що угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом буде підписано до кінця 2010 р.

Раніше, 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2010 р.

Нагадаємо, на початку березня ц.р. Президент України Віктор Янукович по закінченні зустрічі з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу в Брюсселі заявив, що європейська інтеграція є ключовим пріоритетом для України. "Для України європейська інтеграція - це ключовий пріоритет зовнішньої політики, а також стратегія здійснення системних соціально-економічних реформ", - сказав він.

Відзначимо, що 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував резолюцію щодо України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва надіслати запит на приєднання до ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. У зверненні сказано, що "існуюча угода про спрощення візового режиму має бути переглянута з довгостроковою перспективою" і включати середньострокову ціль щодо скасування існуючої плати за візи.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся