ua en ru

В.Янукович: Виборці більше підтримують змішану систему виборів

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович виступає за те, щоб вибори проводилися за змішаною системою. Про це він заявив в ефірі «Шустер live».

Президент України Віктор Янукович виступає за те, щоб вибори проводилися за змішаною системою. Про це він заявив в ефірі «Шустер live».

На думку Президента, Україна мала як пропорційну, так і змішану системи виборів, кожна з яких відрізнялася своїми позитивними і негативними характеристиками. Однак, як зазначив В.Янукович, сьогодні виборці більше підтримують змішану систему.
«Напевно, скоро ця дискусія відбудеться і в парламенті. Однак я вважаю, що депутат повинен бути закріплений за округом і повинен жити в цьому окрузі », - зазначив Президент.

«Парламентські вибори повинні бути згідно з Конституцією ... Я зацікавлений, як ніхто, що у нас завжди була врахована точка зору кожної людини, а для цього людина повинна мати можливість вільно висловитися», - зазначив В.Янукович.

На його думку, в даний час ліквідовано два пункти обов'язкових 365 днів реєстрації в місцевих радах політпартій.
«Це означає, що до виборчих комісій отримали доступ .- практично всі політпартії, не тільки парламентські, але за принципом жеребкування. Ми доб'ємося, що закони виборчі не будуть прийматися під ті чи інші вибори, вони стануть єдиними для всіх політпартій. Ми повинні прислухатися до точки зору виборців », - підкреслив Президент.

Говорячи про роль опозиції, глава держави зазначив: «У розвинених демократичних країнах опозиція бере участь у підготовці різноманітних програм ... І на таких же умовах, як і представники влади, депутати там в паралменте, на таких же умовах бере участь у розгляді всіх питань . Опозиція повинна готувати конкурентноздатні пропозиції ... Це функція, яка є в опозиції».

Відзначимо, що 6 вересня ц.р. В. Янукович заявляв, що вважає за доцільне після проведення виборів 31 жовтня розпочати роботу над удосконаленням виборчого законодавства, зокрема - підготовки і прийняття Виборчого кодексу.

Нагадаємо, що нещодавно заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера заявив, що сумнівається, що парламенту вдасться продовжити свою каденцію до 2012 р.

За його словами, згідно з Конституцією, будь-які зміни в ній, у тому числі і щодо термінів повноваження Верховної Ради (ВР) України, повинні прийматися протягом двох сесій.

Тобто, як зазначав тоді А. Магера, легітимізувати норму щодо виборів народних депутатів у 2012 р. парламент встигне не раніше лютого 2011 р. при умови позитивного висновку Конституційного суду України (КСУ).