ru ua

В.Янукович наказав Кабміну стабілізувати продринок в Україні

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо стабілізації ситуації на ринку продовольчих товарів, забезпечення доступності для населення товарів першої необхідності і недопущення необгрунтованого зростання цін. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович підписав доручення щодо стабілізації ситуації на ринку продовольчих товарів, забезпечення доступності для населення товарів першої необхідності і недопущення необгрунтованого зростання цін. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Згідно з документом, уряд разом з Антимонопольним комітетом України і регіональними органами виконавчої влади повинен терміново перевірити обгрунтованість стрімкого підвищення цін на продовольчі сільськогосподарські товари, зокрема на гречану крупу.

Прем'єр-міністрові України Миколі Азарову доручено до 10 вересня забезпечити інтервенцію на ринок продовольчих товарів за рахунок запасів Держкомрезерву і Аграрного фонду України, в першу чергу, продаж гречаної крупи. Уряд зобов'язаний забезпечити готовність інфраструктури для ухвалення і зберігання урожаю гречаної крупи поточного року з мінімальними втратами.

Також урядовці повинні терміново провести переговори з країнами-експортерами гречаної крупи для забезпечення покриття попиту в Україні, розглянути питання впровадження дотації на посіви гречаної крупи і ф'ючерсних контрактів на закупівлю гречаної крупи Аграрним фондом у сільськогосподарських виробників. Окремо повинна бути розглянута можливість впровадження мита на експорт гречаної крупи відповідно до правил Світової організації торгівлі.

До кінця року Кабінет міністрів України зобов'язаний забезпечити складання довгострокових прогнозів балансів виробництва, споживання і експорту-імпорту сільськогосподарської продукції з метою запобігання виникненню дисбалансів на продринках.

У свою чергу голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Костусєв прогнозує зниження ціни на гречку до 8 грн/кг після 10 вересня 2010 р. За словами О.Костусєва, подорожчання гречки і ажіотажний попит на неї вдасться зняти 10 вересня після того, як до реалізації поступить гречана крупа нового урожаю. Також він додав, що у випадку, якщо гречки вітчизняного урожаю не вистачить для покриття попиту і зниження ціни на неї, буде ухвалено рішення про закупівлю імпортного продукту.

Нагадаємо, минулого тижня М.Азаров заявляв, що підстав для подорожчання цін на продукти харчування, або їх дефіциту немає. За словами М.Азарова, в деяких ЗМІ розповсюджується інформація про можливий дефіцит гречки і її значне подорожчання. Тому він дав доручення місцевим органам влади, віце-прем'єрові Віктору Слауті, міністрові аграрної політики Миколі Присяжнюку, міністрові економіки Василю Цушку докласти всі зусилля для стабілізації цін на продукти харчування.

«У держави достатньо запасів гречки, зерна, інших продовольчих товарів, щоб компенсувати невелике зменшення урожаю ц.р., викликане аномальною засухою. Ніяких підстав для стрибка цін, а тим більше для дефіциту товару абсолютно немає», - сказав він.

У свою чергу в.о. голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявляв, що в Києві немає дефіциту гречки. "У нашій державі, насправді, зібраний і ще збирається достатній урожай, щоб не тільки забезпечити попит усередині країни, але і експортувати дану продукцію за кордон. Тобто, на сьогодні немає взагалі ніяких передумов до зростання цін, і я б дуже просив киян не піддаватися подібним провокаціям", - відзначив О.Попов.