ru ua

В.Янукович зустрівся з головою КНР

Автор: RBC.UA
У Пекіні розпочалася зустріч Президента України Віктора Януковича з головою Китайської Народної Республіки (КНР) Ху Цзіньтао. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

У Пекіні розпочалася зустріч Президента України Віктора Януковича з головою Китайської Народної Республіки (КНР) Ху Цзіньтао. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми багато років із великим зацікавленням та доброзичливістю дивимося, як ви будуєте сучасну сильну країну", - зазначив В.Янукович. Глава держави, крім того, ще раз висловив вдячність Голові КНР за його послідовність та наполегливість у виконанні спільних рішень, прийнятих лідерами України та Китаю під час зустрічі у Вашингтоні.

Зі свого боку голова КНР висловив переконання, що нинішній державний візит Президента України у Китай "стане сильним поштовхом до подальшого зміцнення взаєморозуміння та дружби між Китаєм та Україною, і виведе наші відносини на більш високий рівень". Лідер КНР крім того підкреслив, що для його країни є надзвичайно важливою позиція Президента України, згідно з якою відносини з Китаєм є одним з пріоритетних напрямків зовнішньої політики України.

Зазначимо, Президент України Віктор Янукович 2 вересня ц.р. розпочав офіційний візит в КНР.

Візит відбувається на запрошення Голови КНР Ху Цзіньтао і сприятиме активізації подальшого українсько-китайського діалогу на найвищому рівні, виведенню українсько-китайських відносин на рівень стратегічного партнерства, створенню політичного підґрунтя для подальшого розвитку двостороннього співробітництва в усіх сферах, що становлять взаємний інтерес для обох країн, та досягненню домовленостей з керівництвом КНР щодо активізації взаємодії у перспективних галузях економіки, а також у торгівлі та інвестиційній сфері.

У складі офіційної делегації - голова адміністрації президента Сергій Льовочкін, його заступники Ганна Герман, Андрій Гончарук та Юрій Ладний, члени уряду, зокрема, перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, міністр палива та енергетики Юрій Бойко, міністр промислової політики Дмитро Колесников, міністр вугільної промисловості Юрій Ященко, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, міністр культури Михайло Кулиняк, міністр економіки Василь Цушко, міністр оборони Михайло Єжель, голова НБУ Володимир Стельмах.

Крім того, Китай у складі делегації відвідають лідер фракції КПУ Петро Симоненко, бізнесмен Олександр Ярославський, президент Федерації футболу України Ігор Суркіс, генеральний директор ВАТ "Турбоатом" Віктор Суботін, директор Крюківського вагонобудівного заводу Микола Поривай, гендиректор меткомбінату "Азовсталь" Дмитро Лішвіц та ін.
У цілому до складу делегації входять понад 80 представників бізнесу та ділових кіл.

2-3 вересня Президент України перебуватиме у Пекіні, де планується проведення комплексних переговорів з Головою КНР Ху Цзіньтао та зустрічей з Головою Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників КНР У Банго та Прем'єром Державної ради КНР Вень Цзябао. В ході згаданих зустрічей буде обговорено широкий спектр питань співробітництва та визначено алгоритм спільних дій на перспективу.

Глава держави також виступить на українсько-китайському бізнес-форумі, участь у якому братимуть провідні представники ділових кіл України та Китаю.

Крім цього, передбачається урочиста церемонія передачі Президентом України Національній бібліотеці Китаю факсимільної копії Пересопницького Євангеліє.

4 вересня 2010 року Глава держави відвідає Спеціальний адміністративний район КНР (САР) Сянган (Гонконг), а 5 вересня - місто Шанхай.

В ході офіційного візиту Президента України до Гонконгу, передбачено проведення переговорів з Главою Спеціального адміністративного району КНР Сянган Дональдом Цангом. Крім цього, Глава держави візьме участь у бізнес-ланчі з провідними підприємцями Гонконгу, ознайомиться з гонконгським портовим господарством, включаючи контейнерні термінали, а також відвідає Гонконгівську біржу.

Під час перебування у Шанхаї Президент України відвідає Міжнародну виставку «Експо-2010», де, зокрема, огляне національні павільйони України та Китаю, а також Науково-дослідницький та конструкторський центр компанії «Хуавей» - одного зі світових лідерів у галузі виробництва телекомунікаційного обладнання, де проведе зустріч з керівництвом компанії.

В ході візиту Президента України до КНР також планується укладення низки двосторонніх документів, спрямованих на поглиблення співробітництва та реалізацію конкретних проектів.

Нагадаємо, 1 вересня з'явилася інформація про те, що Україна має намір просити кредит у Китаю у розмірі 2 млрд грн. На ці гроші Кабмін збирається закупити 3 тис. нових автомобілів швидкої допомоги, а також здійснити закупівлі якісної спецодягу та сучасних засобів зв'язку для машин швидкої допомоги.