В.Янукович запропонував ВР ратифікувати протокол про приєднання України до Енергетичного співтовариства
Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроект України "Щодо ратифікації протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.
Основна мета законопроекту - набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного 24 вересня 2010 в м.Скоп'є (Македонія).
"Впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, дасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які будуть сприяти залученню інвестицій для розширення можливостей та вдосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж в європейську систему ", - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що впровадження стандартів ЄС позитивно вплине на інституційну структуру енергетичного сектору та його оптимізацію, засновану на ринкових принципах, буде сприяти збільшенню капіталізації компаній, а також їх здатності залучати великі обсяги інвестицій.
Законопроект під час розгляду на пленарному засіданні ВР України буде представляти міністр палива і енергетики Юрій Бойко.
На думку директора з зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександра Толкача, успішне виконання плану реформ в галузі енергетики на 2010-2014 рр. є ключовою умовою для того, щоб участь України в Енергетичному співтоваристві реалізувала величезний економічний потенціал як для галузі, так і для країни в цілому.
Нагадаємо, 18 грудня 2009 р. на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія) було прийнято рішення про прийняття України до Енергетичного співтовариства ЄС.
Договір про створення Енергетичного співтоваристві вступив в силу в 2006 р. Його мета - об'єднати європейські енергосистеми. Цей договір націлений на створення єдиного ринку електроенергії і газу.