ua en ru

В.Янукович запропонував ВР ратифікувати протокол про приєднання України до Енергетичного співтовариства

12:45 19.11.2010 Пт
2 мин
Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроект України "Щодо ратифікації протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.

Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроект України "Щодо ратифікації протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.

Основна мета законопроекту - набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного 24 вересня 2010 в м.Скоп'є (Македонія).

"Впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, дасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які будуть сприяти залученню інвестицій для розширення можливостей та вдосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж в європейську систему ", - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що впровадження стандартів ЄС позитивно вплине на інституційну структуру енергетичного сектору та його оптимізацію, засновану на ринкових принципах, буде сприяти збільшенню капіталізації компаній, а також їх здатності залучати великі обсяги інвестицій.

Законопроект під час розгляду на пленарному засіданні ВР України буде представляти міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

На думку директора з зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександра Толкача, успішне виконання плану реформ в галузі енергетики на 2010-2014 рр. є ключовою умовою для того, щоб участь України в Енергетичному співтоваристві реалізувала величезний економічний потенціал як для галузі, так і для країни в цілому.

Нагадаємо, 18 грудня 2009 р. на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія) було прийнято рішення про прийняття України до Енергетичного співтовариства ЄС.

Договір про створення Енергетичного співтоваристві вступив в силу в 2006 р. Його мета - об'єднати європейські енергосистеми. Цей договір націлений на створення єдиного ринку електроенергії і газу.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: