В.Янукович запропонував учасникам київського саміту схвалити декларацію з ядерної безпеки

Вівторок 19 квітня 2011 22:33
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович запропонував схвалити за підсумками саміту декларацію глав держав, урядів і їх представників на зустрічі високого рівня "Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії". Про це повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович запропонував схвалити за підсумками саміту декларацію глав держав, урядів і їх представників на зустрічі високого рівня "Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії". Про це повідомляє прес-служба Президента.

"Даний документ визначає підходи міжнародного співтовариства до питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії, - зазначив В.Янукович. - Він підтверджує нагальну необхідність поглиблювати механізми практичного співробітництва з метою попередження техногенних аварій на мирних ядерних установках".

Президент підкреслив, що стали нагальними завдання з розширення і поглиблення практичної взаємодії між зацікавленими урядами щодо вдосконалення і подальшого розвитку ядерних технологій, впровадження інновацій у цій галузі.

Відзначимо, учасники саміту в Києві закликали відповідні відомства країн з атомними електростанціями здійснити перевірку АЕС, йдеться в декларації глав держав, урядів і представників держав і міжнародних організацій за підсумками київського саміту.

"Ми закликаємо всі країни, які ще не приєдналися до конвенції з ядерної безпеки, зробити це якомога швидше. Ми закликаємо відповідні відомства і регулюючі органи країн з атомними електростанціями здійснити перевірку АЕС з метою визначення їх можливостей щодо підтримки необхідного рівня безпеки у разі надзвичайних ситуацій ", - йдеться в документі.

У ньому також зазначається, що імплементація заходів з ядерної безпеки має і надалі залишатися ключовим пріоритетом у всіх видах діяльності в галузі ядерної енергетики.

Нагадаємо, у Києві сьогодні відкрився саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії. За попередніми даними, Україні вдалося зібрати 550 млн євро на чорнобильські проекти під час донорської конференції, яка відбулася в рамках саміту. За словами В.Януковича, конференція стала справжнім проривом на тлі попередніх подібних конференцій, і її результати є "безпрецедентними".

Радник з національної безпеки США Збігнєв Бжезинський у ході засідання київського саміту заявив, що Україна стала глобальним лідером у питанні ядерної безпеки. З.Бжезинський відзначив, що Україна завжди демонструвала лідерство в цих питаннях, у тому числі в питанні мирного використання ядерної енергетики.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся