ua en ru

В.Янукович запропонував Німеччині брати участь у реконструкції ГТС України

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович запропонував Німеччині брати участь у реконструкції української газотранспортної системи (ГТС), передає радіо "Свобода". В.Янукович сьогодні знаходиться з одноденним офіційним візитом у Німеччині.

Президент України Віктор Янукович запропонував Німеччині брати участь у реконструкції української газотранспортної системи (ГТС), передає радіо "Свобода". В.Янукович сьогодні знаходиться з одноденним офіційним візитом у Німеччині.

"Німеччину ми бачимо партнером майбутньої реконструкції української ГТС, і таку пропозицію я сьогодні вніс", - заявив В.Янукович після зустрічі з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Зі свого боку, А.Меркель заявила, що Німеччина готова інвестувати кошти в модернізацію українського газового ринку. Крім того, за словами канцлера ФРН, Німеччина зацікавлена в поліпшенні відносин між Україною і Росією.

Раніше, в червні ц.р., В.Янукович заявляв, що має намір модернізувати ГТС України, яка в даний момент може прокачувати близько 125 млрд куб. м газу, для підвищення її пропускної спроможності. В той же час В.Янукович повідомив, що ще рано говорити про те, яка форма буде вибрана для проведення модернізації.

Відзначимо, 15 червня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров сказав, що Україна і Європейський Союз до осені 2010 р. розроблять спільну програму модернізації української газотранспортної системи.

27 травня ц.р. директор Світового банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартін Райзер заявив, що СБ може взяти участь в модернізації ГТС, якщо Україна виконає умови угоди з модернізації.

Раніше віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко виступив за об'єднання зусиль ЄС і Російській Федерації (РФ) з модернізації ГТС. У свою чергу глава Російського газового товариства (РГТ) Валерій Язєв заявляв, що ГТС України можуть модернізувати без участі Європи. За його словами, доля трьохстороннього консорціуму з управління ГТС залежить від результату переговорів щодо створення спільного підприємства (СП).

В той же час президент Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Томас Міров заявив в квітні ц.р., що ЄБРР готовий виділити на фінансування модернізації української ГТС 400-450 млн дол. Він також уточнив, що в реалізації проектів з модернізації української ГТС, ЄБРР співробітничатиме з іншими міжнародними фінансовими організаціями.

Нагадаємо, 23 березня ц.р. в Брюсселі Україна і ЄС підписали спільну декларацію з питань модернізації вітчизняної ГТС. Декларацію так само підписали представники європейських банків, що дало початок переговорному процесу про виділення Україні кредиту на модернізацію ГТС.

21 жовтня 2009 р. Кабмін затвердив концепцію модернізації української газотранспортної системи на 2009-2015 рр.

ГТС України є другою в Європі і однією з найбільших у світі. Її загальна довжина складає 37,6 тис. км. Пропускна спроможність системи на вході складає 290 млрд куб. м на рік, на виході - 175 млрд куб. м. Система об'єднує 72 компресійних станції (122 компресорних цехи) і 13 підземних сховищ з найбільшим в Європі після Росії активним об'ємом газу - більше 32 млрд куб. м.