В.Янукович доручив Кабміну створити спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ

Президент України Віктор Янукович дав доручення створити в Україні Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це заявив заступник голови Адміністрації Президента України Андрій Портнов після зустрічі з В.Януковичем.

Президент України Віктор Янукович дав доручення створити в Україні Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це заявив заступник голови Адміністрації Президента України Андрій Портнов після зустрічі з В.Януковичем, повідомляє прес-служба голови держави.

В контексті набуття чинності закону України «Про судоустрій та статус суддів», підписаного головою держави, Президент дав низку доручень уряду, Міністерству юстиції. А.Портнов наголосив, що йдеться про забезпечення неухильного виконання вимог закону, покращання матеріально-технічного забезпечення судів.

«Президент дав доручення виконати вимоги закону щодо створення в Україні Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, збільшити фінансування судових органів", - сказав зокрема А.Портнов.

Голова держави також дав низку інших доручень для реалізації закону України «Про судоустрій та статус суддів».

Нагадаємо 27 липня ц.р. В.Янукович підписав закон "Про судоустрій та статус суддів", який визначає правові засади організації судової влади та здійснення правосуддя в Україні.

Крім іншого, закон передбачає створення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який діятиме як суд касаційної інстанції. Таким чином ліквідовується інститут подвійної касації та забезпечується єдиний підхід до розгляду справ у касаційному порядку.

Крім того, закон передбачає оптимізацію процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Законом також встановлюється порядок, відповідно до якого кожний суд загальної юрисдикції є окремим розпорядником бюджетних коштів, що унеможливить втручання в його діяльність при виділенні бюджетних коштів та їх використанні.

Відзначимо, що Венеціанська комісія закликала не приймати цей закон.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся