В.Янукович підписав закон про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства

Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства".

Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про ратифікацію протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.

Нагадаємо, 15 грудня 2010 р. Верховна Рада України (ВР) ратифікувала протокол про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства.

За відповідний законопроект (№ 0198 від 19.11.2010 р.), ініційований Президентом України Віктором Януковичем, проголосували 371 з 394 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Ухвалений акт передбачає набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного 24 вересня 2010 р. в м. Скоп'є (Македонія).

Впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, надасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які сприятимуть залученню інвестицій для розширення можливостей та удосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж до європейської системи.

Членство України в Енергетичному співтоваристві передбачає сплату внесків до бюджету Енергетичного співтовариства відповідно до статті 73 договору та статті 3 протоколу.

Методологія визначення розміру внеску ґрунтується на пропорційному розрахунку стосовно валового внутрішнього продукту та загальної пропозиції поставки первинних енергетичних ресурсів.

Виконання положень проекту потребує витрат з державного бюджету України.

Вищезазначений законопроект Президент України В.Янукович 19 листопада вніс на розгляд ВР.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top