В.Янукович підписав закон про державно-приватне партнерство
Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про державно-приватне партнерство", прийнятий Верховною Радою України 1 липня 2010 р., повідомляє прес-служба Адміністрації Президента України.
Законом визначаються правові, економічні та організаційні засади взаємодії державних та приватних партнерів, врегулювання відносин, пов'язаних з підготовкою, виконанням та припиненням договорів, що укладаються в рамках державно-приватного партнерства, а також встановлення гарантій додержання прав та інтересів сторін. Необхідність прийняття цього закону була визначена в Програмі економічних реформ на 2010 - 2014 рр.
Закон визначає як основні ознаки державно-приватного партнерства забезпечення вищих техніко-економічних показників ефективності діяльності, ніж при здійсненні такої діяльності державним партнером без залучення приватного. Також ознаками державно-приватного партнерства є довготривалість відносин (від 5 до 50 років), передача приватному партнеру частини ризиків, внесення приватних інвестицій, а також незмінність протягом усього строку дії договору цільового призначення та форми власності об'єкта державно-приватного партнерства.
Нагадаємо, 1 липня після прийняття Закону про ДПП автор закону Наталія Королевська заявила, що прийнятий закон - перший документ, що відповідає поняттю «реформа». На думку Н.Королевської, тепер головне, щоб закон про ДПП не залишився на папері, а став дійсно працюють документом.
Даний закон пропонує абсолютно новий для України інноваційний механізм співпраці між державними та комунальними організаціями і приватними компаніями. При цьому держава допускає інвесторів до об'єктів інфраструктури (доріг, мостів, житлово-комунальному господарству, системі охорони здоров'я та освіти), але продовжує керувати цими об'єктами, не передаючи їх у приватні руки.
Н.Королевська відзначила, що закон про ДПП дозволить залучити гроші на інфраструктурні проекти, які сьогодні неможливо профінансувати з бюджету. На її думку, новий закон дозволить мобілізувати раніше невикористовувані ресурси у місцевого, регіонального або міжнародного приватних секторів, які шукають можливості для інвестицій у державний сектор. Особливого значення цей закон має для підготовки до Євро-2012, а також - для розвитку депресивних регіонів.